Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Rusza budowa EKOparku w Ursusie

opublikowany: środa, 9. maja 2018 - 11:39, Konrad Klimczak

W piątek, 11 maja o godz. 13.00 (plac budowy przy ul. Czerwona Droga, w pobliżu skrzyżowania z ul. Gierdziejewskiego) zapraszamy przedstawicieli mediów na wizytę na terenie przyszłego EKOparku w Ursusie. Zainteresowanym dziennikarzom zapewniamy transport.


W inauguracji budowy będą uczestniczyć m.in. Michał Olszewski, zastępca prezydent m.st. Warszawy, Urszula Kierzkowska, burmistrz dzielnicy Ursus, Marek Piwowarski, dyrektor Zarząd Zieleni m.st. Warszawy oraz przedstawiciele wykonawcy prac.

Przedstawicielom mediów zapewniamy transport na miejsce budowy – busy odjadą z pl. Defilad (przed wejściem głównym do Pałacu Kultury i Nauki) o godz. 12.35. Powrót ok. godz. 13.40.

Nowy EKOpark w Ursusie powstanie na działce o powierzchni ponad 5 ha, położonej wzdłuż ulicy Gierdziejewskiego. Na jego terenie utworzone zostaną ekologiczne ścieżki edukacyjne oraz pierwszy w dzielnicy wybieg dla psów. Obiekt będzie miał charakter otwarty dzięki m.in. wyznaczeniu polan piknikowych, miejsc do rozpalenia grilla, czy utworzeniu ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci. W parku zostaną zastosowane rozwiązania przyjazne środowisku, takie jak niecki retencyjne, zbierające wodę opadową z ulic, która po oczyszczeniu utworzy środowisko dla roślin zalewowych. Koszt inwestycji to ok. 10 mln zł. Prace potrwają do końca 2018 roku.