Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Rozsławiaj dobre imię m. st. Warszawy

opublikowany: poniedziałek, 6. maja 2013 - 10:28, Magdalena Łań
Chrzest monety z wizerunkiem ORP "Warszawa". Fot. R. Motyl fot. Chrzest monety z wizerunkiem ORP "Warszawa". Fot. R. Motyl

„Docieraj moneto wszędzie, gdzie Cię oczekują, płyń po morzach i oceanach świata finansowego, rozsławiaj moc polskiego złotego, dobre imię m.st. Warszawy, NBP i Marynarki Wojennej” – takimi słowami ochrzczono podczas majówki z Marynarką Wojenną nową monetę upamiętniającą ORP „Warszawa”.


Podczas majówki, na którą warszawiaków zaprosiła Marynarka Wojenna nie zabrakło atrakcji. Jedną z większych, nie tylko dla kolekcjonerów, była możliwość kupna 2-złotowej, pamiątkowej monety wybitej z okazji upamiętnienia ORP „Warszawa” , który do roku 2003 służył w polskich siłach zbrojnych.

W uroczystości jej „wodowania” i chrztu morskiego” udział wzięli wiceprezydent Warszawy - Włodzimierz Paszyński, admirał floty Tomasz Mathea - dowódca Marynarki Wojennej, gen. bryg. Wiesław Grudziński - dowódca Garnizonu Warszawa, Krystyna Antos -  matka chrzestna ORP „Warszawa” oraz jego byli dowódcy.

Na parkingu przez budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawa można było oglądać sprzęt przywieziony przez marynarzy, w specjalnie przygotowanym punkcie kupić monetę a na pl. Zamkowym posłuchać Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej i obejrzeć musztrę w wykonaniu marynarzy.