Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Środy ze strategią #Warszawa2030

opublikowany: środa, 24. lutego 2016 - 11:48, Magdalena Łań

Chcesz dowiedzieć się, czym jest strategia rozwoju Warszawy? Chcesz podzielić się swoją opinią, jak powinna zmienić się stolica? Chcesz sprawdzić, jak można włączyć się w prace nad strategią? Przyjdź dzisiaj, 24 lutego do Pawilonu Warszawa na spotkanie „Środa ze strategią” i dowiedz się więcej.


Od 24 lutego, w każdą środę w godz. 15.00 – 18.00, możesz porozmawiać z przedstawicielem zespołu pracującego nad strategią rozwoju Warszawy do 2030 r. - Regularne spotykania z mieszkańcami organizujemy po to, aby bezpośrednio rozmawiać i odpowiadać na wszelkie pytania związane z procesem aktualizacji strategii rozwoju Warszawy – mówi Michał Olszewski, prezydent m.st. Warszawy. Na pierwszym spotkaniu 24 lutego będzie można porozmawiać z dr Pauliną Nowicką, koordynatorką prac nad aktualizacją strategii.

Czym jest strategia? Jak można włączyć się w proces planowania rozwoju stolicy? Każdy może przyjść i uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące procesu aktualizacji strategii, ale także podzielić się przemyśleniami, czy zgłosić swoje propozycje.

Spotkania odbywać się będą w każdą środę, między godz. 15.00 a 18.00, w Pawilonie Warszawa u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej (Park Świętokrzyski, dawny pawilon metra warszawskiego).

Strategia rozwoju to dokument określający, w jakim kierunku ma rozwijać się miasto przez następne kilkanaście lat. Pokazuje, jakie cele rozwojowe są najważniejsze. Pozwala też wskazać najistotniejsze działania, na które mają być przeznaczone środki z budżetu miasta. Ta strategia to jeden z najważniejszych dokumentów, który dotyczy każdego mieszkańca stolicy.