Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Środy należą do ekspertów

opublikowany: poniedziałek, 12. marca 2018 - 12:36, Magdalena Łań

W środę, 14 marca, eksperci spotkają się z warszawiakami, by odpowiedzieć na pytania związane z zanieczyszczeniami powietrza. Na mieszkańców będą czekać w Centrum Kreatywności Targowa, przy ul. Targowej 56, w godz. 18.00-20.00. W ten sposób zainaugurowany zostanie cykl środowych spotkań.


Ułatwiając dostęp do wiarygodnych informacji na temat zanieczyszczeń powietrza stołeczny ratusz nie tylko uruchomił Warszawski Indeks Powietrza. Teraz warszawiacy bezpośrednio od ekspertów będą mogli uzyskać odpowiedź na pytania związane ze smogiem czy wpływie zanieczyszczeń powietrza na zdrowie.

Na pytania odpowiadać będą:  
•   Weronika Michalak z HEAL Polska – polskiego oddziału międzynarodowej organizacji analizującej wpływ środowiska na zdrowie obywateli Unii Europejskiej;
•   dr hab. inż. Andrzej Kraszewski, profesor Politechniki Warszawskiej – kierujący zespołem, który opracował i wdrożył Warszawski Indeks Powietrza;
•   Łukasz Adamkiewicz, Fundacja #13, ekspert ds. zdrowia środowiskowego.

Warszawiacy będą mogli również uzyskać praktyczne informacje dotyczące systemu miejskich ekodotacji (od przedstawicieli Biura Ochrony Środowiska Urzędu Miasta).
Kolejne spotkania warszawiaków z ekspertami odbędą się w drugą środę kwietnia, maja i czerwca, także w Centrum Kreatywności Targowa, przy ul. Targowej 56.