Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Remonty na warszawskich ulicach

opublikowany: czwartek, 25. czerwca 2015 - 14:01, Tomasz Demiańczuk

Ulica Szwedzka, Senatorska i Podwale, Rzekotki, Lucerny to ulice, na których w najbliższych dniach kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w ruchu spowodowanymi remontami.


Nie tylko duże, wielomilionowe inwestycje i remonty trwają w tej chwili w Warszawie. Na najbliższe dni drogowcy i wodociągowcy zapowiadają swoje mniejsze prace.

Od 26 do 28 czerwca w godzinach nocnych zwężona będzie ul. Szwedzka pomiędzy ul. Letnią a Kamienną. Prace zostały podzielone na dwa etapy. Od piątku, 26 czerwca od godz. 22.00 do soboty, 27 czerwca, do godz. 6.00 wyłączony z ruchu będzie pas prowadzący w kierunku al. „Solidarności”. Następnie, od soboty 27 czerwca od godz. 22.00 do niedzieli 28 czerwca do godz. 6.00 zamknięty będzie pas w kierunku ul. S. Starzyńskiego. W tym czasie ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się na pozostałej części jezdni. Na ul. Szwedzkiej odtwarzana będzie nawierzchnia jezdni po budowie przyłącza kanalizacyjnego.

Od 29 czerwca do 4 lipca wyłączona z ruchu będzie ul. Senatorska na odcinku od ul. Miodowej do Podwala oraz fragment ul. Podwale od ul. Senatorskiej do Pałacu Branickich. Dojazd do ul. Podwale będzie możliwy ul. Kapitulną. Zamknięty będzie również chodnik wzdłuż ul. Senatorskiej i Podwale po zachodniej stronie oraz przejście dla pieszych przez ul. Senatorską na skrzyżowaniu z ul. Miodową po stronie północnej (bliżej pl. Zamkowego; czynne będzie przejście po drugiej stronie skrzyżowania). Przejście wzdłuż ul. Senatorskiej w kierunku pl. Zamkowego będzie możliwe po stronie wschodniej, czyli przy wejściu na schody ruchome Trasy WZ. Utrudnienia związane są z remontem nawierzchni jezdni i chodnika.

Od poniedziałku, 29 czerwca, zamknięta dla ruchu będzie ul. Rzekotki pomiędzy ul. Nowoursynowską a Podgrzybków. Ulica Rzekotki zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu. Możliwy będzie jedynie dojazd do posesji, natomiast dojazd do ul. Gąsek będzie możliwy tylko od strony ul. Ł. Drewny i Przekornej. Utrudnienia związane są z budową kanalizacji i wodociągu i potrwają do 6 sierpnia.

Od poniedziałku, 29 czerwca zamknięta dla ruchu będzie ul. Włodarzewska na odcinku od ul. Harfowej do ul. Usypiskowej. Zapewniony będzie dojazd do posesji. Objazd będzie prowadził ulicami: K. Dickensa – Drawska – Al. Jerozolimskie. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy sierpnia. Utrudnienia związane są z przebudową ul. Włodarzewskiej wraz z budową systemu odwodnienia drogowego na odcinku od ul. Grójeckiej do ul. Usypiskowej.

Od środy, 1 lipca, zwężona będzie ul. Lucerny na odcinku od ul. Trakt Lubelski do ul. Mydlarskiej. Na zwężonym odcinku utrzymany będzie ruch w obydwu kierunkach. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji rozpocznie budowę kanału, który połączy się z wybudowanym pod ulicą Zwoleńską, Traktem Lubelskim, Kadetów i Zabielską kolektorem wawerskim. Kanalizacja będzie budowana metodą tzw. mikrotunelingu czyli za pomocą maszyny drążącej i układającej kolektor pod ziemią. Konieczne jest jednak wybudowanie komory startowej dla maszyny oraz studni rewizyjnych, dlatego plac budowy znajdzie się na środku jezdni ul. Lucerny i będzie przesuwał się etapami od ul. Trakt Lubelski w kierunku ul. Mydlarskiej. W czasie prac budowlanych utrzymany będzie ruch w obydwu kierunkach. Jezdnia po północnej stronie zostanie tymczasowo poszerzona. Kierowcy będą jeździli po bokach placu budowy, pasami ruchu o szerokości 3,5 m. Utrudnienia na tym odcinku ulicy potrwają do połowy września.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.