Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Przyjdź na EKOPIKNIK 2019

opublikowany: czwartek, 13. czerwca 2019 - 10:25, Konrad Klimczak
Warsztaty upcyclingowe na EKOPIKNIKU Warsztaty upcyclingowe na EKOPIKNIKU

Park Świętokrzyski w sobotę, 15 czerwca stanie się centrum recyklingu. Na EKOPIKNIKU, w godz. 12.00-18.00 na dzieci i dorosłych czekać będą m.in. gry, warsztaty oraz pokazy kulinarne „zero waste”. Będą lekcje tworzenia domowych środków czystości i kompostowania bioodpadów.


Jak stworzyć samonawadniającą się doniczkę z butelki? Jakie są sposoby na niemarnowanie jedzenia? Czy można zminimalizować ilość odpadów w swoim domu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi poznają uczestnicy ekologicznego pikniku przy parku Świętokrzyskim. Będą konkursy o nowych zasadach segregacji zużytych rzeczy, pokazy renowacji mebli, robienia eko-kosmetyków, a w serwisie rowerowym miłośnicy dwóch kółek dowiedzą się, jak dbać o jednoślad, by służył przez wiele lat. Fani roślinnych ciekawostek będą mogli skomponować las w słoju, zrobić upcyclingowy kwietnik oraz posłuchać ekspertów o zasadach kompostowania w przydomowym ogródku. Nie zabraknie targu śniadaniowego, wspólnego gotowania dań ze składników „po wczorajszym obiedzie” i lekcji szycia na maszynie.

Podczas EKOPIKNIKU Warszawa oficjalnie przystąpi do koalicji do Koalicji 5 frakcji. O godzinie 13.00 Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy złoży deklarację. Inicjatywa zrzesza firmy i instytucje pracujące nad system oznaczeń opakowań - piktogramy będą podpowiadały mieszkańcom, jak segregować poszczególne elementy odpadów, np. kartonik po mleku czy tusz do rzęs. Celem jest propagowanie wiedzy w zakresie segregowania, odzysku i recyklingu odpadów komunalnych wśród konsumentów oraz edukacja ekologiczna. Więcej informacji tutaj.

Wstęp wolny. Szczegółowy program wydarzenia dostępny tutaj. Piknik organizowany jest w ramach Warszawskiego Miesiąca Recyklingu.

Zdjęcia