Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Przejazd Świeczkowy szlakiem bohaterskiej Woli

opublikowany: czwartek, 30. lipca 2020 - 15:43, Anna Golas

W sobotę, 1 sierpnia, zapraszamy na tradycyjny rowerowy „Przejazd Świeczkowy” śladami walk powstańczych. Rowerzyści spotkają się na wspólnym przejeździe już po raz 13., w rocznicę wybuchu powstania.


Uczestnicy - jak co roku - zabiorą ze sobą świeczki i zapałki, by zostawić płomień pamięci na mogiłach powstańczych i innych miejscach pamięci, związanych z Powstaniem Warszawskim. W geście solidarności z bohaterskimi powstańcami będą mieli powstańcze opaski i narodowe flagi. Jak piszą organizatorzy z Kolonii Wawelberga Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół oraz Wolskiego Centrum Kultury: - To jest dzień, godzina, minuta pamięci wspólnej odebranej nam przez wiele lat po 1945 roku. Dlatego barwy polityczne i inne aspekty są nieważne.

W poprzednich edycjach przejechali  już ulicami Targówka, Pragi Północ, Śródmieścia, Woli, Mokotowa i Ochoty. Odkrywając miejsca nieznane i zapomniane, gdzie dociera niewiele osób.

W tym roku rowerzyści pojadą szlakiem bohaterskiej Woli, a o historii mijanych miejsc opowiedzą społecznicy.

 

Program „13 Przejazdu Świeczkowego”, 1 sierpnia 2020:

16.30 - spotkanie na Rondzie Zgrupowania AK Radosław, na wysokości ul. Młocińskiej, przygotowanie oprawy okolicznościowej.

17.00 - minuta ciszy

17.20 start „11 Przejazdu Świeczkowego” szlakiem bohaterskiej Woli

20.00 - zakończenie imprezy w Otwartej Kolonii przy ul. Górczewskiej 15

 

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/715364539024403/