Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Projekt „Matematyka dla ciekawych świata”

opublikowany: piątek, 31. sierpnia 2012 - 15:09, Robert Trzaska

Już 20 września startuje IV edycja projektu „Matematyka dla ciekawych świata” z myślą o rozwijaniu zainteresowań matematycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy spotkań dowiedzą się jak prognozuje się pogodę, czym jest całka i pochodna oraz jak zbudować komputerowy model wahadła.


Projekt adresowany jest do młodzieży o ugruntowanych podstawach wiedzy matematycznej. Motywem przewodnim tegorocznego cyklu będą modele matematyczne rzeczywistości. Najlepsi uczestnicy programu otrzymają nagrody, a w ich szkołach zostaną zaprezentowane wyniki zajęć teoretyczno – praktycznych przeprowadzonych w ramach programu na Uniwersytecie Warszawskim.

Zajęcia dla młodzieży będą odbywać się co tydzień, od połowy września do połowy grudnia, obejmując wykłady, ćwiczenia praktyczne i ćwiczenia w pracowni komputerowej, wprowadzające w podstawy programowania (w pakiecie Scilab i w języku python, do wyboru). Spotkania organizowane będą w czwartki w godz. 16.30-19.30 na Wydziale Matematyki UW (ul. Banacha 2). W przypadku dużego zainteresowania kursy będą odbywać się również w soboty w godz. 10.00-13.00 w siedzibie ICM UW przy ul. Prostej.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Na zgłoszenia czekamy od 2 do 16 września za pośrednictwem formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie http://licealisci.icm.edu.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń oraz przedstawienie rekomendacji przez nauczyciela matematyki. Na stronie internetowej można też znaleźć dodatkowe informacje o projekcie. W przypadku pytań można kontaktować się z organizatorami pod adresem: licealisci@icm.edu.pl.

Projekt jest realizowany przez Uniwersytet Warszawski, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej przy partnerskim zaangażowaniu Miasta Stołecznego Warszawy.