Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Prace i wydarzenia na drogach

opublikowany: czwartek, 12. września 2019 - 15:38, Konrad Klimczak
Al. Zjednoczenia - objazd zamkniętego odcinka ulicy Al. Zjednoczenia - objazd zamkniętego odcinka ulicy

W piątek, 13 września, wieczorem wykonawca remontu al. Zjednoczenia przystąpi do kolejnego etapu prac. Będzie się on wiązał z czasowym zamknięciem tej ulicy. Utrudnienia w ruchu pojawią się również w Śródmieściu, bowiem odbędą się tam dwa zgromadzenia publiczne.


Zamknięta al. Zjednoczenia

Na całym, niemal kilometrowym odcinku od ul. Marymonckiej do S. Żeromskiego, pojawi się nowa nawierzchnia jezdni. Projekt zakłada również przeniesienie parkowania do zatok postojowych, w których zmieści się ponad 130 miejsc. Na chodnikach pojawi się nowa nawierzchnia z płyt betonowych.

W związku z kolejnym etapem prac, od piątku, 13 września, od około godz. 22.00 al. Zjednoczenia zostanie zamknięta na odcinku od ul. J. Kasprowicza do S. Żeromskiego. Połączenie z remontowaną drogą straci ulica  E. Schroegera. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: J. Kasprowicza, B. Podczaszyńskiego, S. Żeromskiego. Ten etap prac potrwa ok. dwa-trzy tygodnie.

Autobusy linii 103 będą omijały zamknięty odcinek jadąc ulicami J. Kasprowicza, B. Podczaszyńskiego i S. Żeromskiego. Dla linii 197 i 397 zostaną wprowadzone objazdy przez ulice Marymoncką i S. Żeromskiego. Dodatkowo linia 397 zostanie skierowana do przystanku Żeromskiego, przy stacji metra Słodowiec.

Zamknięta ul. Odkryta

Od wtorku, 17 września, od ok. godz. 7.00 do soboty, 21 września zamknięta dla ruchu będzie ul. Odkryta na odcinku od ul. Łączącej do M. Stefanika. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Światowida i M. Stefanika. Zamknięcie związane jest z układaniem nowej nawierzchni jedni.

Zgromadzenia publiczne

W piątek, 13 września, w godz. 13.00-15.00, odbędzie się zgromadzenie publiczne przed Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju przy ul. Wspólnej 2/4, następnie jego uczestnicy przemaszerują ul. Wspólną przed Ministerstwo Infrastruktury przy ul. Chałubińskiego 4 i dalej Al. Jerozolimskimi o pl. A. Zawiszy na ul. Nowogrodzką, gdzie zgromadzenie się zakończy.

W sobotę, 14 września, w godz. 13.00-14.30, odbędzie się zgromadzenie publiczne przed pomnikiem Mikołaja Kopernika przy ul. Krakowskie Przedmieście a następnie przemarsz Traktem Królewskim przed gmach KPRM.

Również w sobotę, ok. godz. 15.30, odbędzie się przejazd XIV Sztafety Rowerowej im. bł. ks. J. Popiełuszki. Kolarze przejadą ulicami: Modlińska, al. R. Kuklińskiego, most M. Skłodowskiej-Curie, Wybrzeże Gdyńskie, Z. Krasińskiego, pl. T. W. Wilsona. Na trasie przejazdu możliwe są krótkotrwałe wstrzymania ruchu.