Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Po osunięciu się ziemi na budowie metra

opublikowany: piątek, 5. października 2012 - 13:31, Robert Trzaska
Briefing wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza Briefing wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza

W trakcie prac budowlanych w okolicy stacji metra Świętokrzyska około godz. 6 rano doszło do osunięcia się ziemi. Zamknięto okoliczne ulice. Tej kwestii był poświęcony briefing z udziałem wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza.


– Podjęto decyzje o ewakuacji budynków Marszałkowska 136 i  Świętokrzyska 20. Wszyscy mieszkańcy zostali opuścili swoje mieszkania. Zabezpieczono plac budowy i rozpoczęto uzupełnianie ubytku mieszanką cementową, który powstał w okolicach budynku. Zostało to zakończone. Potrzeba kilku godzin na jej związanie. – poinformował wiceprezydent Jacek Wojciechowicz.

Dla ruchu drogowego o godz. 12.30 uruchomiono zachodnia część ulicy Marszałkowskiej. – Przewidujemy, że około godz. 15.00 na wschodniej części ulicy Marszałkowskiej pojawią się autobusy i samochody. Tramwaje pojawią się dzisiaj wieczorem lub jutro rano. Dzisiaj mieszkańcy nie będą mogli powrócić do budynku. Są dla nich przygotowane miejsca w hotelach i miejskich placówkach. Cały czas monitorujemy budynek.  – dodał.