Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Plebiscyt Warszawianka Roku - konferencja prasowa

opublikowany: czwartek, 29. sierpnia 2019 - 13:44, Magdalena Łań

W środę, 4 września, o godz. 12.00, zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową, podczas której zostaną ogłoszone oraz wręczone nominacje w plebiscycie Warszawianka Roku (Fort Sokolnickiego, ul. Stefana Czarnieckiego 51).


W konferencji wezmą udział m.in.: Ewa Malinowska-Grupińska przewodniczącą Rady m.st. Warszawy, przewodnicząca kapituły Plebiscytu, Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy, Katarzyna Wilkołaska-Żuromska, pełnomocniczka Prezydenta ds. kobiet, kapituła Plebiscytu, członkinie Rady Kobiet przy Prezydencie m.st Warszawy oraz bohaterki spotkania – kandydatki do obu tytułów.

Trwa druga edycja plebiscytu Warszawianka Roku. Już wkrótce poznamy kandydatki do tytułu Warszawianki Roku 2019 oraz tytułu specjalnego – Warszawianki Przemian. Do 16 czerwca trwał etap zgłaszania kandydatek do tytułu. Ponad 1250 osób przedstawiło swoje propozycje.  Spośród wskazanych przez warszawianki i warszawiaków 125 kobiet, kapituła plebiscytu wybrała 10 nominowanych. Kapituła wskazała również pięć pań do tytułu specjalnego „Warszawianka Przemian”.

Warszawianka Roku – druga edycja plebiscytu
Plebiscyt ma na celu uhonorowanie kobiety, która swoją działalnością społeczną lub zawodową w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju i promowania Warszawy. Tytuł Warszawianki Roku zostanie przyznany zarówno za działalność na rzecz stolicy, jak i realizację działań na rzecz promowania wartości takich jak: otwartość, tolerancja, wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działalność na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej w Warszawie.

Z uwagi na tegoroczne obchody 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz 30-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce, ogłosiliśmy również tytuł specjalny - Warszawianka Przemian. Jego celem jest wyłonienie liderek społecznych, które na przestrzeni ostatnich 30 lat wybitnie wpłynęły na przemiany w naszym społeczeństwie w zakresie wolności, równości oraz poszanowania praw człowieka.

Więcej informacji o plebiscycie na stronie.