Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Ogłoszenie wyników głosowania już dzisiaj!

opublikowany: czwartek, 12. lipca 2018 - 10:35, Konrad Klimczak
Ogłoszenie wyników 4. edycji budżetu partycypacyjnego Ogłoszenie wyników 4. edycji budżetu partycypacyjnego

W czwartek, 12 lipca zapraszamy przedstawicieli mediów na ogłoszenie wyników piątej edycji budżetu partycypacyjnego. Początek wydarzenia o godz. 18.00. Uwaga! Z uwagi na zapowiadany deszcz zmianie uległa lokalizacja wydarzenia.


W piątej edycji warszawiacy mieli do rozdysponowania ponad 64 mln zł. Mieszkańcy zgłosili 2433 pomysły, z czego do etapu głosowania zostało zakwalifikowanych 1628 dotyczących 18 dzielnic Warszawy. Na ogłoszenie wyników zapraszamy do Centrum Nauki Kopernik - Centrum Konferencyjne Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, sala „kawiarnia”, I piętro.

Finałem budżetu partycypacyjnego było głosowanie, w którym wzięło udział ok. 90 tysięcy mieszkańców (dokładne dane zostaną podane dzisiaj). Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane w 2019 roku. Środki finansowe potrzebne na realizację projektów będą pochodziły z budżetów dzielnicowych. Nie są to więc dodatkowe środki, to część budżetu dzielnicy przeznaczona do rozdysponowania bezpośrednio przez mieszkańców.

Transmisja wydarzenia on-line na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl. Wydarzenie będzie tłumaczone na język migowy.

Lista zwycięskich pomysłów zostanie opublikowana 12 lipca ok. godz. 20.00 na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl w zakładce wyniki → na rok 2019.