Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

„Od skutera do harleya” – finał VI edycji programu

opublikowany: środa, 20. listopada 2019 - 9:36, Magdalena Łań

W piątek, 22 listopada, o godz. 11.30 (Centrum Bezpieczeństwa, ul. Młynarska 43/45, s.14) zapraszamy przedstawicieli mediów na ogłoszenie wyników VI edycji programu „Od skutera do harleya”.


W wydarzeniu udział wezmą: Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Dariusz Malinowski, wiceprezydent Warsaw Chapter Poland, mł. insp. Dariusz Ejsmont z Komendy Stołecznej Policji oraz dzieci uczestniczące w finale konkursu.

Celem programu edukacyjnego „Od skutera do harleya” jest poznawanie przepisów z zakresu ruchu drogowego oraz uzyskanie wiedzy pozwalającej w przyszłości na otrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami kategorii AM (czyli kierowanie motorowerami). W finale weźmie udział 20 dzieci, które zajęły pierwsze miejsca w eliminacjach szkolnych. Po teście wiedzy zostanie wyłonionych 10 laureatów, którzy zostaną wyróżnieni nagrodami. Pierwszą nagrodą będzie motorower ufundowany przez Polski Związek Motorowy.
W tegorocznym konkursie wzięło udział około 2000 uczniów z 20 szkół podstawowych, a przez ostatnie 6 lat około 20 000 dzieci z Warszawy i powiatów okołowarszawskich.