Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Nowy fotoplan już w serwisie mapowym

opublikowany: poniedziałek, 9. grudnia 2019 - 11:55, Konrad Klimczak
Nowy fotoplan już w serwisie mapowym Nowy fotoplan już w serwisie mapowym

Od 9 grudnia w stołecznym serwisie mapowym jest już dostępny nowy fotoplan Warszawy, który powstał na podstawie zdjęć lotniczych wykonanych wiosną tego roku.


Nowy fotoplan jest bardzo dokładny m.in. ze względu na dodatkowe loty nad ścisłym, gęsto zabudowanym centrum Warszawy. Zdjęcia wykonano 3 i 4 kwietnia, z pokładu samolotu lecącego na wysokości ok. 1800 metrów, w czasie gdy na drzewach jeszcze nie było liści. A 1 piksel na planie odpowiada 8 cm w terenie.

Fotoplany to znakomite źródło wiedzy o stale zmieniającym się krajobrazie miasta. Zarówno dla mieszkańców jak i urzędników. Stanowią nieocenioną pomoc m.in. przy wykonywaniu analiz urbanistycznych, sporządzaniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, opracowywaniu dokumentacji projektowych dotyczących przekształceń własnościowych, regulacji stanów prawnych nieruchomości, wykonywaniu analiz przestrzennych dla nowych inwestycji oraz projektowaniu zieleni.

Efekty - od 9 grudnia - można już oglądać w stołecznym portalu mapowym: www.mapa.um.warszawa.pl, z którego korzysta ponad 500 tysięcy unikalnych użytkowników rocznie. Portal mapowy jest stale rozwijany pod kątem niezawodności i szybkości działania, a mapy są nieustannie aktualizowane oraz rozbudowywane o nowe zakresy informacyjne.

Fotoplan został opracowany w ramach budowy Centralnej Bazy Danych Przestrzennych m.st. Warszawy, największego zbioru danych przestrzennych i cyfrowych map Warszawy.