Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Nowe zasady rekrutacji do żłobków

opublikowany: piątek, 30. grudnia 2011 - 14:02, Robert Trzaska
Rafał Motyl fot. Rafał Motyl

W 2012 roku obowiązują nowe zasady rekrutacji do żłobków m.st. Warszawy oraz niepublicznych żłobków na Białołęce, którym miasto zleciło organizację opieki nad dziećmi do lat 3. Pierwszeństwo będą miały dzieci mieszkające w Warszawie, których rodzice płacą podatki w stolicy oraz pracują.


Zapisy dzieci urodzonych w latach 2009-2012 do żłobków będą odbywały się z wykorzystaniem elektronicznego systemu wniosków i wspomagania zapisu. Nowa forma rekrutacji dotyczy przyjęć do żłobków od września w roku szk. 2012/2013 i ewentualnie wcześniejszych przyjęć na miejsca zwalniane z powodu rezygnacji z usług żłobka. Nowe zasady rekrutacji zostały zapisane w statutach żłobków w czerwcu 2011r.

Nowy system umożliwi sprawne przeprowadzenie rekrutacji z zastosowaniem jednolitych zasad i kryteriów oraz optymalne wykorzystanie miejsc w żłobkach. Rodzice będą mogli w dowolnym momencie sprawdzić status wniosku i otrzymywać informacje o jego zmianie. Powstanie także wiarygodna baza danych dotycząca potrzeb mieszkańców stolicy w tym zakresie.

Rodzice, którzy nie mają dostępu do Internetu, mogą korzystać z systemu w dowolnym żłobku, w godzinach pracy kierownika żłobka (z wyłączeniem Żłobka nr 45 przy ul. Pawlikowskiego 2).

Wprowadzenie nowych zasad naboru oznacza, że tracą ważność złożone do tej pory wnioski o przyjęcie dziecka do żłobka.

W poniedziałek, 2 stycznia 2012 roku, o godz. 9.00 (rano) zostanie uruchomiony system. Od tego momentu będzie można logować się i wypełniać wnioski. Elektroniczny system będzie dostępny na stronie: www.zlobki.waw.pl/rekrutacja2012.

Infolinia dla rodziców: 22 565 23 44 (w godz. 8.30-15.30) zostanie uruchomiona 27 grudnia 2011r.

Więcej informacji w załączniku oraz na stronie na stronie: www.zlobki.waw.pl

Pliki do ściągnięcia

  1. Więcej informacji w załączniku (plik: zlobki2012-wiecej.doc, rozmiar pliku: 130 KB)