Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Nowe mieszkania komunalne oraz żłobek na Kłobuckiej

opublikowany: środa, 10. października 2018 - 15:35, Rafał Motyl

W czwartek, 11 października o godz. 15.00 (ul. Kłobucka 18 B, lokal nr 11) zapraszamy przedstawicieli mediów na prezentację zakończonego, ostatniego etapu budowy mieszkań komunalnych przy ul. Kłobuckiej.


W wydarzeniu, podczas którego zostanie zaprezentowane mieszkanie dla pieczy zastępczej, żłobek oraz przekazane klucze do mieszkań w zespole nowo wybudowanych budynków komunalnych wezmą udział przedstawiciele władz stolicy oraz dzielnicy.

W obecnym zespole sześciu budynków mieszkalnych przy ul. Kłobuckiej 14-18D znajduje się 187 lokali mieszkalnych oraz 2 lokale chronione. W zespole trzech nowych budynków przy ul. Kłobuckiej 16A, 18B, 18C znajduje się 67 lokali mieszkalnych, w tym dla pieczy zastępczej oraz lokal przeznaczony na żłobek dla 40 dzieci.  

Osiedle przy ul. Kłobuckiej 14-18D to nie tylko lokale mieszkalne, ale i bogata infrastruktura społeczna. Na terenie osiedla do tej pory z myślą o mieszkańcach zostało utworzone Miejsce Aktywności Lokalnej, ognisko Ursynów, biblioteka dla dorosłych wraz z filią dla dzieci i młodzieży oraz przychodnia (w ramach działalności NFZ).