Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Niepełnosprawnik wskaże dostępne miejsca

opublikowany: środa, 18. czerwca 2014 - 11:57, Tomasz Demiańczuk

Niepełnosprawnik to pierwsza w Polsce wyszukiwarka internetowa miejsc z dostępem dla osób niepełnosprawnych. Narzędzie to zostało stworzone przez Fundację TUS i obecnie zawiera informacje o blisko dziesięciu tysiącach miejsc w ośmiu miastach Polski.


Niepełnosprawnik (http://niepelnosprawnik.eu) to internetowa baza danych, udostępniana w formie strony www, która prezentuje informacje o dostosowaniu obiektów użyteczności publicznej do potrzeb różnych grup osób z niepełnosprawnościami. Portal uwzględnia specyficzne potrzeby osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, niedosłyszących i niesłyszących, osób niedowidzących i niewidomych oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Misją Niepełnosprawnika jest dostarczanie osobom niepełnosprawnym specjalistycznej informacji pozwalającej im zaplanować codzienną życiową aktywność.

Aktualnie wyszukiwarka zawiera informacje o blisko 10 tys. miejsc z ośmiu miast: Warszawy, Gdańska, Komorników (k. Poznania), Konina, Kotowa (k. Poznania), Marek, Poznania i Wrocławia. Blisko 6 tys. obiektów audytowanych i oznaczonych  piktogramami znajduje się w Warszawie. Są to m.in. restauracje, małe sklepy, apteki, salony fryzjerskie czy hotele.

Dostępna jest również wersja mobilna wyszukiwarki:
- aplikacja na urządzenia z systemem Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dbs.tusns
- aplikacja na urządzenia z systemem iOS:
https://itunes.apple.com/hk/app/niepe-nosprawnik/id760423046?mt=8

Informacje udostępniane są bezpłatnie.

Niepełnosprawnik jest dofinansowany ze środków m.st. Warszawy.