Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Niedzielny piknik „Tu jest park” nad stawem Służewieckim

opublikowany: piątek, 22. czerwca 2018 - 15:47, Konrad Klimczak
Staw Służewiecki Staw Służewiecki

Warszawiacy mogą się już cieszyć nowo powstałym parkiem nad stawem Służewieckim. O jego walorach będą mogli się przekonać podczas pikniku „Tu jest park”, który odbędzie się w niedzielę, 24 czerwca, w godz. 13.00-18.00. Na gości czekać będą m.in. gra terenowa, zajęcia taneczne, plastyczne i konkursy.


Czerwcowa niedziela na Służewcu będzie wypełniona atrakcjami. Warszawiacy będą mogli dołączyć do ekologicznej gry terenowej, a także spróbować swoich sił w zabawach kuglarsko-cyrkowych. Nie zabraknie również strefy sportów rekreacyjnych tj. zabawy w badmintona, rozgrywek piłkarskich czy treningu Tai Chi. Fani zajęć plastycznych wezmą udział we wspólnym tworzeniu lasu w słoikach oraz zaplataniu wianków. Ponadto organizatorzy – warszawscy ogrodnicy z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy przygotowali dla uczestników dźwiękowy plac zabaw i konkursy z nagrodami. Zabawę o godz. 17.00 zwieńczy koncert Warszawskiego Duetu Sentymentalnego.

Wszystkie atrakcje będą bezpłatne. Więcej informacji o wydarzeniu na portalu Facebook.

Piknik „Tu będzie park” jest elementem promocji projektu „Utworzenie parku wokół stawu Służewieckiego wraz z przywróceniem jego funkcji retencyjnych”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. W ramach przedsięwzięcia ponad
5-hektarowy obszar u zbiegu ulic Puławskiej i Rzymowskiego, został całkowicie odnowiony. Niewykorzystany dotąd, zarośnięty krzewami teren stał się miejscem rekreacji i wypoczynku dla warszawiaków. Oprócz prac przy samym zbiorniku Służewieckim – między innymi pogłębieniu akwenu, budowie wysp dla ptactwa wodnego czy budowie pomostu widokowego – w nowym parku powstały górki widokowe, ustawiona została także mała architektura i urządzenia do ćwiczeń. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na IV kwartał br.

Wartość projektu to 10 008 291,48 zł, przy czym wkład m.st. Warszawy to jedynie 3 094 760, 94 zł. Pozostała kwota 6 993 530, 54 zł jest dofinansowywana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Inwestycję realizują dzielnica Mokotów oraz warszawscy ogrodnicy z Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.