Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiatki miejsc na poranne spacery

Ruszyła „Zima w mieście”

opublikowany: środa, 16. stycznia 2013 - 15:08, Robert Trzaska

Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży z Warszawy. Od 28 stycznia do 8 lutego uczniowie pozostający w tym okresie w domu będą mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych dla nich na czas wypoczynku.


Ferie zimowe to wspaniały okres do zabawy, a przecież każde dziecko ma do tego prawo. To prawo zapisane jest w Konwencji Narodów Zjednoczonych, a my realizujemy je m. in. dzięki programowi Re-Play. –  zaznaczył wiceprezydent Włodzimierz Paszyński.

Bogaty program „Zimy w mieście" obejmuje zajęcia oświatowe, wychowawcze, sportowe, rekreacyjne i kulturalne.

W dwudziestu halach, na dwudziestu czterech pływalniach i piętnastu lodowiskach będzie można realizować pasje sportowe. Swoje możliwości będzie można wypróbować także na Górce Szczęśliwickiej. – podkreślił Janusz Samel, wicedyrektor miejskiego Bura Sportu i Rekreacji.

W trakcie ferii dzieci i młodzież będą mogły m.in. odwiedzić Centrum Nauki Kopernik i  Ogród Zoologiczny, posłuchać ciekawych lekcji w Muzeum Narodowym i Muzeum Historycznym m.st. Warszawy, a także uczestniczyć w zajęciach tanecznych zorganizowanych przez Akademię Tańca.

W związku z Rokiem Obywatelstwa Europejskiego zaplanowane są wizyty w Sejmie oraz punktach informacji europejskiej. Mamy też bogaty zestaw lekcji muzealnych. – poinformował Mirosław Sielatycki, zastępca dyrektora Biura Edukacji.

Dodał także, że zarówno w tym roku Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej koordynuje przygotowanie młodzieży do spektaklu. Sztuka „Totem Białego Królika” wystawiony zostanie 8 lutego w Teatrze Dramatycznym, na zakończenie „Zimy w mieście”.

Pliki do ściągnięcia

  1. Informacja prasowa na temat "Zimy w mieście" (plik: info-prasowe.doc, rozmiar pliku: 113 KB)
  2. Kontrole autobusów przed wyjazdami (plik: inf_pras-zima-kontrole.doc, rozmiar pliku: 73 KB)
  3. Lista koordynatorów dzielnicowych "Zimy w mieście" (plik: koordynatorzy-dzielnicowi.doc, rozmiar pliku: 94 KB)
  4. Plakat "Zimy w mieście" (plik: b2_2013_druk.pdf, rozmiar pliku: 2021.06 KB)
  5. Informacja na temat "Akademii Zabawy Re-play" (plik: re-play.doc, rozmiar pliku: 139 KB)
  6. Plakat "Akademii Zabawy Re-play" (plik: re-play_plakat.pdf, rozmiar pliku: 11823.93 KB)