Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Na Targówku powstaje szkoła podstawowa

opublikowany: piątek, 30. sierpnia 2019 - 13:48, Konrad Klimczak
R. Motyl fot. R. Motyl
Wmurowanie kamienia węgielnego

Przy ulicy Rembrandta powstaje nowoczesny kompleks oświatowy dla blisko 1000 uczniów. 30 sierpnia uroczyście wmurowano kamień węgielny. Pierwszy dzwonek zabrzmi już we wrześniu 2020 r.


Pomiędzy ulicami św. Wincentego i Gilarską, powstaje jedna z największych placówek oświatowych w Warszawie. Trwają intensywne prace przy budowie pierwszego etapu zespołu szkolno-przedszkolnego.

Cieszę się, że na Targówku powstanie tak duża i nowoczesna placówka oświatowa. Inwestycje w infrastrukturę są dla nas bardzo ważne. W ciągu najbliższych kilku lat zaplanowaliśmy blisko 1,2 mld zł na budowę nowych szkół i przedszkoli, ale również modernizację już istniejących – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

W dwukondygnacyjnym budynku pojawią się m.in. 24 sale lekcyjne, pracownie, aula, świetlica, sala do ćwiczeń, stołówka oraz szatnie. W obiekcie znajdą się również trzy wewnętrzne dziedzińce zagospodarowane w elementy małej architektury i nasadzenie zieleni. Umożliwi to prowadzenie zajęć edukacyjnych i świetlicowych na wolnym powietrzu.

Budynek będzie wyposażony w podziemny zbiornik na wodę deszczową, wykorzystywaną do podlewania terenów zielonych, a na dachu zaplanowano montaż instalacji fotowoltaicznej służącej zasilaniu w energię systemu wentylacji i klimatyzacji.

Przed wejściem powstaną dwie wiaty na 200 miejsc rowerowych. Równocześnie trwają procedury związane z rozbudową drogi dojazdowej – ul. Rembrandta, co pozwoli ja oddać do użytku w tym samym czasie co szkołę.

Koszt całej inwestycji to 54 mln zł. Wykonawcą jest firma IDS-BUD spółka akcyjna.

W kolejnych etapach powstanie przedszkole oraz nowoczesna hala sportowa. W obiekcie łącznie przewidziano 24 oddziały szkolne oraz 9 oddziałów przedszkolnych. Znajdą się tam również boiska sportowe i place zabaw. Kompleks oświatowy będzie miał osobne wejścia do szkoły i przedszkola, a hala widowiskowo-sportowa będzie ogólnodostępna.

Warszawa dla uczniów – budujemy szkoły

Przyspieszyliśmy budowę nowych szkół i przedszkoli. Warszawa inwestuje w oświatę 1,2 mld zł. W latach 2019 – 2023 powstanie 15 szkół, dla ponad 10 tys. uczniów i 29 przedszkoli, dla ponad 4,7 tys. dzieci. Zaplanowano też 250 innych inwestycji – modernizację i rozbudowę budynków oraz infrastruktury (boiska, place zabaw). Z dwóch nowych szkół podstawowych – przy ul. Warzelniczej i ul. Myśliborskiej – uczniowie będą korzystać już od września.