Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Népszabadság: 'Skłon Schroedera w Warszawie'

opublikowany: poniedziałek, 2. sierpnia 2004 - 1:01,

G. Schroeder wielokrotnie podkreślił, iż do wizyty w Warszawie przykłada bardzo duże znaczenie dodając, iż może ona definitywnie zamknąć powojenne podziały w Europie


G. Schroeder wielokrotnie podkreślił, iż do wizyty w Warszawie przykłada bardzo duże znaczenie dodając, iż może ona definitywnie zamknąć powojenne podziały w Europie.

Po rozmowach przeprowadzonych z premierem M. Belką niemiecki kanclerz stwierdził, iż Powstanie było częścią dążeń całej Europy do wolności i było jednym z wydarzeń prowadzących do wyzwolenia Europy, w tym także Niemiec. Jednocześnie "Népszabadság" przytoczył wypowiedź kanclerza, iż jego rząd jest przeciwny planom utworzenia w Berlinie centrum wysiedlonych oraz postulatom wypłacenia im odszkodowań dodając, iż wcześniej premier M. Belka zwrócił się do G. Schroedera, by w interesie pełnego pojednania między obydwoma narodami odrzucił postulaty Niemców wysiedlonych w czasie II wojny światowej i pozbawionych majątku. Gazeta przytacza też wypowiedź premiera M. Belki, iż "dwustronne rozmowy były takie, jak i nasze kontakty: upamiętniamy przeszłość, lecz w pierwszym rzędzie patrzymy w przyszłość".
źródło: Biuletyn Informacyjny MSZ