Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Msza w Katedrze Polowej Wojska Polskiego

opublikowany: piątek, 31. lipca 2020 - 10:39, agolas agolas

Dziś, 31 lipca, o godz. 18:00, rozpocznie się uroczysta Msza Święta w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15. Msza to część obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.


Plan obchodów opublikowaliśmy na stronie miasta.

Podczas Mszy w katedrze obecni będą zaproszeni powstańcy, przedstawiciele organizacji kombatanckich, władz i organizatorów. Nie przewidziano przemówień. W związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi organizatorzy zmuszeni są ograniczyć liczbę uczestników tegorocznych obchodów. Zapraszamy do śledzenia przebiegu wydarzenia online – będzie transmitowane na kanale Warszawy w serwisie YouTube.

Na uroczystość będą mogli wejść jedynie dziennikarze z akredytacjami, którzy posiadają identyfikator główny, kartę poolową nr 1 (pomarańczowa) oraz legitymację prasową. 

Parkowanie wozów satelitarnych będzie możliwe tylko z przepustkami wzdłuż kamienicy Związku Powstańców Warszawskich przy ul. Długiej. Podłączenie wozów do godz. 15.00. 

Ul. Długa wyłączona z ruchu od godz. 17.00 do 21:00. 

W trosce o bezpieczeństwo prosimy o przestrzeganie obostrzeń związanych z pandemią. Wszystkie osoby pracujące przy medialnej obsłudze uroczystości są zobowiązane do zasłaniania ust i nosa (obowiązek noszenia maski bądź przyłbicy) oraz noszenia rękawiczek. Przy wejściach na teren uroczystości będą udostępnione pojemniki z płynem odkażającym, wszystkim wchodzącym będzie mierzona temperatura ciała. Prosimy też o zachowywanie co najmniej 1,5 m odstępu od innych osób.