Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

MSN - umowa na Emilię podpisana

opublikowany: poniedziałek, 14. maja 2012 - 16:19, Robert Trzaska

Przez trzy kolejne lata adres ul. Emilii Plater 51 będzie się kojarzył wyłącznie ze sztuką. Miasto właśnie podpisało umowę najmu pawilonu Emilia, który stanie się tymczasową siedzibą dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej.


Dzięki takiemu rozwiązaniu MSN będzie mogło prowadzić swoją statutową działalność na szerszą skalę niż to miało miejsce w siedzibie przy ul. Pańskiej. Przede wszystkim wciąż powiększająca się kolekcja sztuki nowoczesnej zostanie lepiej wyeksponowana.  

Większy budynek to dla Muzeum szersze możliwości nie tylko ekspozycyjne ale także nowa, otwarta przestrzeń do działań artystycznych, wykładów, czy przedsięwzięć na styku różnych obszarów kultury i nauki. Choć ulokowanie Muzeum w Emilce to rozwiązanie tymczasowe, z całą pewnością daje więcej możliwości niż poprzednia, znacznie mniejsza siedziba – powiedziała Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Tegoroczna edycja festiwalu „Warszawa w Budowie” odbędzie się już w nowej lokalizacji - wprawdzie jeszcze w starej aranżacji, ale już w nowej większej przestrzeni. Po zakończeniu festiwalowej wystawy rozpocznie się adaptacja budynku na potrzeby instytucji.

Sam pawilon Emilia o kubaturze 4 300 m² to jeden z ciekawszych obiektów tego typu w Warszawie. Niewątpliwym atutem jest też adres w samym centrum miasta.