Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

„Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport” – zapraszamy na konferencję

opublikowany: piątek, 14. września 2018 - 11:32, Tomasz Demiańczuk

Już w poniedziałek, 17 września, o godz. 9.30 rozpocznie się konferencja „Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport”. Z tej okazji zapraszamy przedstawicieli mediów (Pałac Kultury i Nauki, sala Rudniewa, IV p.) na wystąpienie otwierające, które wygłosi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.


Przed nami Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT potrwa od 15 do 22 września). Z tej okazji w weekend, 15-16 września, warszawiacy będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu poświęconemu ekologii, zrównoważonemu transportowi, recyklingowi, upcyklingowi oraz rękodziełu. Na terenie warsztatów MZA przy ulicy Włościańskiej 52 odbędzie się wydarzenie Ekokreatywna Warszawa. Dodatkowo w niedzielę, 16 września, mieszkańcy stolicy będą mieli niepowtarzalną okazję by stanąć oko w oko z potężnymi maszynami, które wydrążyły tunele II linii metra na Woli. Na terenie budowy przy ul. Kasprzaka odbędzie się pożegnanie tarcz TBM Krystyna i Maria. Zwieńczeniem ETZT będzie Europejski Dzień bez Samochodu oraz Dni Transportu Publicznego.

Natomiast w poniedziałek, 17 września, o kierunku rozwoju transportu publicznego w stolicy rozmawiać będą eksperci. O godz. 9.30 w sali Rudniewa Pałacu Kultury i Nauki rozpocznie się konferencja „Mobilna Warszawa. Zrównoważony Transport”. Przemówienie, inaugurujące wydarzenie, wygłosi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Następnie przewidziano wystąpienia dotyczące Planu mobilności oraz opracowywanego, nowego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego m.st. Warszawy. W drugiej części przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego mówić będą o wpływie transportu publicznego na harmonijny rozwój aglomeracji warszawskiej, działaniach ukierunkowanych na jakość komunikacji miejskiej oraz taryfie biletowej warunkującej działania miasta i gmin podmiejskich. Ostatnia odsłona konferencji poświęcona będzie miejskiej przestrzeni i jej wpływie na miejski transport. Pełny program wydarzenia można znaleźć tutaj.

W tym roku hasło przewodnie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu brzmi „Przesiądź się i jedź”. Komunikacja miejska może być doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy chcą się poruszać po wielkim mieście: szybko, wygodnie, bezpiecznie i ekologicznie. Zamiast wsiadać rano do samochodu, lepiej przespacerować się na najbliższy przystanek. Więcej o warszawskich obchodach ETZT można znaleźć tutaj.