Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Miss Wheelchair World 2017 - spotkanie z Miss Aleksandrą Chichikovą

opublikowany: środa, 11. października 2017 - 15:40, Konrad Klimczak

W czwartek, 12 października, o godz. 10.00 (DK Kadr, ul. Rzymowskiego 32, sala widowiskowa) odbędzie się spotkanie z Aleksandrą Chichikovą – pierwszą Miss Wheelchair World oraz wolontariouszmi, którzy wspierali organizatorów wydarzenia.


W wydarzeniu uczestniczyć będzie Aleksandra Chichikova - pierwsza na świecie Miss Wheelchair World 2017, Karolina Malczyk – pełnomocnik Prezydent ds. równego traktowania, Katarzyna Wojtaszek – prezes Fundacji Jedyna Taka, Joanna Fabisiak – prezes Fundacji Świat na Tak oraz młodzież uczestnicząca w programie wolontariatu przed i w trakcie Miss Wheelchair World 2017. Spotkanie będzie m.in. okazją do rozmowy na temat samego konkursu Miss Wheelchair World, jaki i idei wolontariatu podczas ważnych wydarzeń organizowanych w Warszawie.

W sobotę, 7 października, po raz pierwszy w historii, w Warszawie, została wręczona korona dla najpiękniejszej kobiety poruszającej się na wózku. Miss została Aleksandra Chichikova z Białorusi. Pierwszą wicemiss Lebohang  Monyatsi z RPA, zaś  tytuł drugiej wicemiss przypadł Adriannie Zawadzińskiej. Wybory Miss Wheelchair World 2017 to była niepowtarzalna okazja do integracji środowiska osób z niepełnosprawnościami z całego świata i ważny krok na drodze do zmiany postrzegania takich osób w społeczeństwie. Uczestniczki wyborów udowadniły, że wózek nie musi być ograniczeniem nie do pokonania, a każda kobieta ma prawo realizować swoje marzenia. Organizatorem wyborów była Fundacja Jedyna Taka, a gospodarzem Miasto Stołeczne Warszawa. Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z gali finałowej oraz fotorelacji.

Fundacja Świat na Tak od 24 lat zajmuje się wolontariatem młodzieżowym. Powstanie "Klubów Ośmiu" stało się swojego rodzaju odpowiedzią na potrzeby wychowawcze oraz poprawę relacji między rówieśnikami. Z inicjatywy Fundacji  zostały opracowane zasady organizacji wolontariatu w szkołach i wpisane do ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, które odwołują się do przepisów oświatowych.

W ramach Szkolnego Programu Przygotowań m.st. Warszawy jako gospodarza Miss Świata na Wózkach 2017, przed finałem konkursu, zorganizowane zostały spotkania dla wolontariuszy i opiekunów poruszające zagadnienia związane z niepełnosprawnością, prawami  człowieka i prawami osób niepełnosprawnych. Podczas gali Miss Wheelchairt World wsparcia organizatorom udzieliło kilkudziesięciu wolontariuszy z 32 szkół warszawskich oraz 2 szkół z Pruszkowa.