Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Metropolia działa na rzecz czystego powietrza – briefing prasowy

opublikowany: wtorek, 13. lutego 2018 - 13:28, Tomasz Demiańczuk

Warszawa wspólnie z sąsiadującymi gminami przeciwdziała zanieczyszczeniom powietrza. W jaki sposób? M.in. na to pytanie będzie można uzyskać odpowiedź podczas briefingu na który zapraszamy przedstawicieli mediów w środę, 14 lutego, o godz. 14.00 do Centrum Kreatywności Targowa (ul. Targowa 56).


W spotkaniu udział wezmą m.in. Michał Olszewski, zastępca prezydent m.st. Warszawy, Piotr Zadrożny, zastępca prezydenta Legionowa, Michał Landowski, zastępca prezydenta Pruszkowa oraz Daniel Putkiewicz, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

Metropolia działa
W 2014 r. Warszawa razem z 39 gminami zawarła porozumienie o współpracy metropolitalnej, które dzisiaj jest podstawą współdziałania w kluczowych kwestiach związanych z rozwojem gospodarczym i społecznym naszych lokalnych wspólnot. Więcej informacji o współpracy gmin w ramach obszaru metropolii warszawskiej: www.omw.um.warszawa.pl.

Warszawa konsekwentnie walczy z zanieczyszczeniami powietrza
Działania dotyczące poprawy, jakości powietrza w Warszawie prowadzone są w trzech obszarach: energia, transport oraz zieleń. Ich finansowanie jest zapewnione dzięki podpisanemu w maju 2016 roku zarządzeniu Hanny Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy zatwierdzającemu „Program inwestycyjny do Planu gospodarki niskoemisyjnej dla m.st. Warszawy”. Budżet Programu ma wartość 16 miliardów złotych.