Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Metro przez Bemowo na Karolin – podpisanie umowy

opublikowany: czwartek, 8. listopada 2018 - 17:55, Tomasz Demiańczuk

W piątek, 9 listopada, o godz. 10.00 (sala konferencyjna na stacji II linii metra Nowy Świat-Uniwersytet) zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową połączoną z podpisaniem umowy na rozbudowę II linii metra o trzy stacje na Bemowie oraz Stację Techniczno-Postojową Karolin.


W podpisaniu umowy udział wezmą m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy, Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy, Mariusz Frankowski, radny i przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady m.st. Warszawy, Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego Sp. z o.o. oraz Mustafa Tuncer, dyrektor oddziału na Europę Gülermak A.Ş., przedstawiciel konsorcjum wykonawców.

Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej na stacji II linii metra Nowy Świat-Uniwersytet. Sala zlokalizowana jest na półpiętrze -2 w północno-zachodniej części stacji. Szczegółowy schemat dojścia w załączniku.

M2 na Bemowie
W ramach tej inwestycji powstaną blisko cztery kilometry tuneli (oddzielnie dla każdego kierunku jazdy), które połączą trzy stacje podziemnej kolei:

  • Lazurowa (C03) po południowej stronie ul. Górczewskiej, w rejonie ul. Lazurowej,
  • Chrzanów (C02) w rejonie skrzyżowania ul. Szeligowskiej z planowanym przedłużeniem ul. Człuchowskiej,
  • Karolin (C01) w rejonie ul. Sochaczewskiej i Połczyńskiej.

Dodatkowo za ul. Połczyńską, w sąsiedztwie Instytutu Energetyki, na ponad 26 hektarach wybudowana zostanie Stacja Techniczno-Postojowa Karolin, z halami postojowymi i serwisowymi, magazynami oraz zapleczem technicznym II linii metra.

Dzięki pozyskaniu wszystkich niezbędnych decyzji, pozytywnemu wynikowi kontroli UZP, a także rozstrzygnięciu postępowania przed Krajową Izbą Odwoławczą możliwe jest podpisanie umowy z konsorcjum firm Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. (lider konsorcjum) i Astaldi S.p.A., które zwyciężyło w postępowaniu na zaprojektowanie i wybudowanie tego odcinka II linii metra. Budowniczowie będą mieli 48 miesięcy na zrealizowanie inwestycji, której koszt wynosi 1 622 951 790 zł.

Pliki do ściągnięcia

  1. Scemat dojścia do sali konferencyjnej Nowy Świat-Uniwersytet (plik: scemat_dojscia_do_sali_konferencyjnej_nowy_swiat-uniwersytet.pdf, rozmiar pliku: 1799.92 KB)