Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Metro na Bródnie wytycza objazdy – konferencja prasowa

opublikowany: środa, 16. stycznia 2019 - 12:39, Konrad Klimczak

W czwartek, 17 stycznia, o godz. 14.00 (Pałac Ślubów, pl. Zamkowy 6, sala na parterze) zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową dotyczącą zmian w ruchu i komunikacji miejskiej związanych z budową trzech stacji i tuneli II linii metra na Bródnie.


W wydarzeniu udział wezmą: Robert Soszyński, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, Michał Domaradzki, p.o. dyrektora Biura Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy, Andrzej Franków, dyrektor Pionu Przewozów Zarządu Transportu Miejskiego, Jerzy Lejk, prezes Metra Warszawskiego oraz Bartosz Sawicki, Gülermak A.Ş., przedstawiciel konsorcjum wykonawców.

Metro na Bródnie

Północno-wschodni odcinek metra to budowa ponad czterech kilometrów tuneli i trzech stacji podziemnej kolei. Będą to „Zacisze” pod ul. Figara w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną, „Kondratowicza” przy skrzyżowaniu ulicy Malborskiej i L. Kondratowicza oraz „Bródno” przy skrzyżowaniu ulicy L. Kondratowicza i Rembielińskiej. Za tą ostatnią powstaną również tory odstawcze, które będą słyżyły do zawracania i postoju pociągów. Wybudowane zostaną także trzy wentylatornie. Wykonawca na zrealizowanie projektu wartego 1 397 895 000 zł, ma czas do września 2021 roku.