Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Matematyka dla ciekawych świata

opublikowany: wtorek, 18. czerwca 2019 - 10:19, Konrad Klimczak

Znasz podstawy programowania? Masz ochotę na naukowe wakacje? Miasto zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych na ambitne wakacyjne kursy programowania na Uniwersytecie Warszawskim.


Wakacyjne kursy programowania odbędą się w trzech terminach: 25 czerwca-4 lipca (Linux i sieci), 16-25 lipca (Podstawy elektroniki) i 6-14 sierpnia (Sztuczki programistyczne). Zajęcia będą się odbywały na Uniwersytecie Warszawskim, zgłoszenia są przyjmowane do czwartku, 20 czerwca. Więcej informacji tutaj.

„Matematyka dla ciekawych świata” to partnerskie przedsięwzięcie realizowane z Uniwersytetem Warszawskim, w którym zdolni uczniowie warszawskich szkół ponadpodstawowych mogą rozwijać swoje umiejętności i pasje związane z matematyką i informatyką. Podczas zajęć uczniowie biorą udział w wykładach, rozwiązują zadania, poznają praktyczne możliwości zastosowania matematyki oraz doświadczają akademickiej atmosfery na najlepszym uniwersytecie w kraju.

Rozpiętość tematów daje młodym uczestnikom możliwość rozwijania umiejętności, które mogą być ułatwieniem w dalszej nauce, pracy i codziennym życiu. Udział w projekcie to również szansa na rozbudzenie zainteresowań matematyką oraz zgłębienie już posiadanej wiedzy.

Matematyczna wieża Babel

W czerwcu zakończyła się jubileuszowa 10. edycja bezpłatnych zajęć dla uczniów szkół średnich. Podczas warsztatów uczestnicy zajmowali się między innymi matematyką, informatyką, logiką, podstawami programowania i teorią języków. Od lutego do maja 2019 odbyło się kilkanaście spotkań, które prowadzili pracownicy naukowi, studenci i absolwenci UW – Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego, Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz Wydziału Fizyki.

W każdej z dotychczasowych edycji uczestniczyło ponad 100 uczniów z ponad 40 szkół.