Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Mądrze zaplanuj swoją przyszłość – uczniowie przed wyborem szkoły

opublikowany: wtorek, 16. października 2018 - 14:32, Konrad Klimczak

W środę, 17 października, o godz. 13.00 (filia szkoły podstawowej nr 312, budynek dawnego gimnazjum nr 28, ul. Umińskiego 11, I piętro) zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową dotyczącą doradztwa zawodowego w warszawskich szkołach.


Przedstawiciele mediów zobaczą, jak wyglądają zajęcia dla uczniów prowadzone w ramach projektu „Bliżej rynku pracy” i w jaki sposób nastolatki sprawdzają i dowiadują się, którą ścieżkę edukacyjną wybrać.

W konferencji prasowej udział wezmą: Włodzimierz Paszyński, wiceprezydent m.st. Warszawy, Małgorzata Żuber-Zielicz, przewodnicząca Komisji Edukacji w Radzie m.st. Warszawy.

W czerwcu 2019 r. uczniowie kończący ósmą klasę szkoły podstawowej i trzecią klasę gimnazjum będą zdawali do liceów, techników i szkół branżowych. Konkurencja będzie bardzo duża - po raz pierwszy o miejsce w szkole ponadgimnazjalnej będzie się ubiegał podwójny rocznik młodzieży. Do warszawskich szkół będą aplikować także nastolatki z innych miejscowości. Teraz jest najlepszy czas, aby zastanowić się, gdzie kontynuować naukę.