Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Lokale użytkowe z całego miasta w jednym serwisie

opublikowany: piątek, 6. czerwca 2014 - 10:28, Tomasz Demiańczuk

Wystartował serwis „Nieruchomości na wynajem” zawierający wszystkie aktualne informacje o lokalach użytkowych miasta przeznaczonych do wynajęcia.


Link prowadzący do serwisu, zatytułowany „Nieruchomości miejskie – kup lub wynajmij” można znaleźć na stronie głównej Urzędu m.st. Warszawy. Jest to platforma, która integruje informacje z dzielnic m.st. Warszawy. Pod jednym adresem znajduje się stale aktualizowany komplet informacji o oferowanych lokalach do najmu, datach konkursów lub przetargów, dane kontaktowe do osoby lub działu administrującego wybranym miejscem oraz dokładnym usytuowaniem każdego z nich na mapie Warszawy.

Serwis umożliwia wyszukiwanie lokali według adresu, powierzchni, stawki za metr kwadratowy lub rodzaju działalności możliwej do prowadzenia w danym miejscu. Strona skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców i organizacji non profit.

- Wspieranie drobnych przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i spółdzielni socjalnych to priorytety w gospodarowaniu miejskimi lokalami użytkowymi – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

To kolejne działanie stołecznego ratusza, które wspiera przedsiębiorczych mieszkańców Warszawy. Przypomnijmy, że w marcu, uchwałą radnych m.st. Warszawy, zmieniły się również przepisy o wynajmie lokali użytkowych – premiując długookresowych najemców, którzy dbają o lokale. Z kolei w maju zostało podpisane zarządzenie wprowadzające możliwość krótkoterminowego korzystania z miejskich nieruchomości.