Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

„Logistyka miejska” – zapraszamy na konferencję

opublikowany: wtorek, 19. lutego 2019 - 16:35, Beata Wiśniewska

W środę, 20 lutego, o godz. 9.45 (Centrum Kreatywności Targowa, ul. Targowa 56) rozpocznie się dwudniowa konferencja „Logistyka miejska”. Debatę na temat wyzwań, jakie stoją przed miastami i obszarami aglomeracyjnymi podejmą samorządowcy i eksperci ds. procesów transportowych.


Pierwszego dnia konferencji (20 lutego) omówione zostaną metody stosowane w polskich miastach – Krakowie, Poznaniu, Gdyni i Szczecinie. Oddzielna sesja poświęcona będzie Warszawie. Natomiast drugiego dnia (21 lutego) prezentowane będą rozwiązania z Europy oraz innowacyjne narzędzia stosowane m.in. przez firmy kurierskie i budowlane. Pełny program wydarzenia znajduje się tutaj.

Konferencja organizowana jest w ramach projektu RESOLVE, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Interreg Europe w latach 2016-2021. Uczestniczy w nim dziewięciu partnerów, w tym m.in. miasto Manchester, Uniwersytet Erazma w Rotterdamie, Ostrava, Maribor, miasto Almada w Portugali, Vaxjo w Szwecji, Reggio Emilia oraz Roermond (Holandia). Tematem projektu jest zrównoważona mobilność w handlu detalicznym, tj. zarówno sposób podróżowania klientów sklepów i punktów usługowych, jak i logistyka związana z dostawami towarów do tych miejsc.