Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Licytuj z Warszawą dla WOŚP

opublikowany: czwartek, 1. lutego 2018 - 15:57, Magdalena Łań
Prezydent Warszawy przekazała szablę i tarczę. Fot. Um fot. Prezydent Warszawy przekazała szablę i tarczę. Fot. Um

Do poniedziałku, 12 lutego można jeszcze wylicytować szablę i tarczę z wizerunkiem warszawskiej Syrenki, które prezydent stolicy przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z kolei w piątek, 2 lutego kończy się licytacja, której zwycięzca zostanie twarzą Dzielnicy Wisła.


Wciąż trwają internetowe aukcje w ramach 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do którego, jak co roku przyłącza się miasto stołeczne Warszawa.
Hanna Gronkiewicz-Waltz przekazała na aukcję szablę i tarczę z wizerunkiem warszawskiej Syrenki, które otrzymała w 2006 roku, jeszcze jako kandydatka na urząd prezydenta m.st. Warszawy, od ówczesnego lidera Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska.

– Symbole te od ponad 11 lat wiszą na ścianie w moim gabinecie i pomagają codziennie podejmować setki trudnych i ważnych decyzji – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent stolicy i dodaje – Cieszę się, że mogę je przekazać na tak szczytny cel fundacji WOŚP, która w tym roku zbiera środki dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Z kolei jeszcze tylko do jutra, 2 lutego trwa licytacja, której zwycięzca zostanie twarzą Dzielnicy Wisła. Plakat z podobizną zwycięzcy będzie nawiązywał stylistyką do materiałów promocyjnych Dzielnicy Wisła. Grafika z nową „twarzą” dzielnicy pojawi się na plakatach w przestrzeni publicznej oraz w mediach społecznościowych i na stronie internetowej m.st. Warszawy.