Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Komunikacja na Targówku – ruszają konsultacje społeczne

opublikowany: piątek, 12. kwietnia 2019 - 15:17, Tomasz Demiańczuk
Startują konsultacje społeczne dotyczące zmian w komunikacji po uruchomieniu nowych stacji II linii metra Startują konsultacje społeczne dotyczące zmian w komunikacji po uruchomieniu nowych stacji II linii metra

Rozpoczynamy konsultacje społeczne dotyczące zmian w komunikacji po uruchomieniu nowych stacji II linii metra na Pradze-Północ i Targówku. Zainauguruje je czat z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego, który odbędzie się w poniedziałek, 15 kwietnia, w godz. 12.30-13.30.


Zarząd Transportu Miejskiego pod koniec marca przedstawił propozycje tras autobusów po uruchomieniu trzech stacji metra na wschodnim odcinku M2. Teraz pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego mogą wziąć udział w dyskusji o projekcie.

Konsultacje społeczne rozpoczną się od czatu z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego. Internauci będą mogli zapytać go o szczegóły proponowanych zmian komunikacyjnych i przedstawić swoje pomysły. Czat dostępny będzie pod adresem czat.ztm.waw.pl.

Odbędzie się również pięć spotkań z mieszkańcami Targówka, Białołęki, Marek i Pragi-Północ. W ich trakcie pracownicy ZTM rozmawiać będą z mieszkańcami na temat przedstawionych propozycji dotyczących transportu publicznego po uruchomieniu stacji Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka.

Swoją opinię wyrazić będzie można także podczas otwartego posiedzenia Rady Warszawskiego Transportu Publicznego. Odbędzie się ono we wtorek, 4 czerwca, w godzinach 17.00-20.00 w Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56 na Pradze-Północ.

Uwagi na temat planowanych zmian w Warszawskim Transporcie Publicznym można zgłaszać również drogą elektroniczną, na adres konsultacje@ztm.waw.pl. Opinie będą zbierane do niedzieli, 23 czerwca.