Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Kolejny odcinek bulwarów w budowie!

opublikowany: środa, 20. września 2017 - 12:02, Tomasz Demiańczuk
Zarząd Zieleni m.st. Warszawy fot. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy
Wizualizacja kolejnego fragmentu bulwarów

Otoczenie pomnika Syrenki zmieni się nie do poznania, a nowe bulwary wydłużą się o kolejnych dwieście metrów. Właśnie rozpoczęły się prace na nadwiślańskiej promenadzie na odcinku od wysokości ul. Tamka do mostu Świętokrzyskiego.


Rozpoczęły się prace, które odmienią najbliższe otoczenie nadwiślańskiego pomnika Syrenki i okolic mostu Świętokrzyskiego. Oglądając plany i wizualizacje mogę powiedzieć śmiało, że odcinek ten będzie naprawdę spektakularny – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Na bulwarze ruszyły pierwsze prace budowlane, a wokół terenu prac pojawiło się ogrodzenie.

Na nasze zlecenie prace realizuje firma Skanska, która była również wykonawcą bulwarów na odcinku od mostu Świętokrzyskiego do Śląsko-Dąbrowskiego. Opierając się na dotychczasowych doświadczeniach mogę powiedzieć, że liczymy na to, iż prace przebiegną sprawnie – Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Podczas prowadzenia prac przez cały czas utrzymywana będzie drożność ciągów pieszo-rowerowych tak, aby utrudnienia związane z budową były jak najmniej uciążliwe dla użytkowników. Wartość kontraktu z firmą Skanska to 14 900 000 zł netto.

Bulwarów coraz więcej
We wtorek, 19 września, rozstrzygnięty został konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną bulwarów na odcinku od Cypla Czerniakowskiego do pomnika Syrenki wraz ze skwerem Tadeusza Kahla. Zwycięzcą dwuetapowego konkursu została warszawska pracownia WXCA Sp. z o.o. Sędziowie w uzasadnieniu werdyktu docenili przede wszystkim „miejski charakter zaprojektowanych przestrzeni umożliwiający zbliżenie miasta do rzeki w sposób godzący zabudowę ze zróżnicowanymi formami zieleni w obrębie terenu zagospodarowania”, „wprowadzenie czytelnego sferowania intensywności zagospodarowania pomiędzy miastem a rzeką”, a także „możliwość etapowania inwestycji”. Więcej informacji na temat rozstrzygniętego konkursu tutaj.

Zakochaj się w bulwarach wiślanych!
Mieszkańcy Warszawy od połowy sierpnia mogą już korzystać z ponad dwukilometrowego odcinka nowych bulwarów nad Wisłą. Ta niezwykle różnorodna nadrzeczna promenada już stała się obowiązkowym punktem na mapie stołecznej przestrzeni rekreacyjnej, a przede wszystkim miejscem, gdzie bije serce stolicy.

Do dyspozycji odwiedzających są tu m.in. pluskawisko, animacje sportowe dla rodzin, plaża, plac zabaw z figurami wiślanych ryb, trampoliny ukryte w nawierzchni, zielone pergole, a także punkty gastronomiczne, informacji turystycznej oraz toalety publiczne. Bulwary są zintegrowane z Nadwiślańskim Szlakiem Rowerowym prowadzącym wzdłuż całego warszawskiego odcinka Wisły. Dla wygody mieszkańców zamontowano także stojaki na jednoślady. Zapraszamy do odwiedzenia Dzielnicy Wisła.