Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Jak zagłosujesz w tym roku? - briefing prasowy

opublikowany: czwartek, 14. czerwca 2018 - 15:30, Konrad Klimczak

W piątek, 15 czerwca, o godz. 11.00 (plac między Muzeum nad Wisłą i Centrum Nauki Kopernik) zapraszamy przedstawicieli mediów na briefing prasowy poświęcony zasadom głosowania w piątej edycji budżetu partycypacyjnego.


W spotkaniu wezmą udział: Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy oraz Justyna Piwko, koordynatorka stołecznego budżetu partycypacyjnego.

Wśród poruszanych podczas briefingu tematów znajdą się m.in.: podsumowanie weryfikacji zgłoszonych przez warszawiaków projektów oraz zasady głosowania.

Warszawa – stolica partycypacji

Dziś o nowoczesności miasta decyduje to, jak duży wpływ na jego funkcjonowanie mają jego mieszkańcy. Konsultacje społeczne, inicjatywa lokalna, wsparcie dla organizacji pozarządowych, działania w przestrzeni publicznej czy partnerstwa lokalne, to część możliwości, z jakich mogą korzystać warszawiacy. Stolica rozwija się dzięki aktywnym mieszkańcom – ludziom i organizacjom, którzy ożywiają i integrują lokalne społeczności.  Chcemy wspierać rozwój wspólnot lokalnych i zachęcać mieszkańców do włączania się we wspólne działania i realizowania oddolnych inicjatyw. Działania podejmowane bezpośrednio przez mieszkańców mają wyjątkową wartość.

W przestrzeni miejskiej pojawiają się nowe ławki do odpoczynku, chodniki, bezpieczniejsze przejścia dla pieszych. Organizowane są potańcówki, pokazy kina plenerowego, a także zajęcia w domach kultury. Wszystko dzięki mieszkańcom, którzy zaangażowali się w realizację stołecznego budżetu partycypacyjnego. Obecnie realizujemy 5. edycję budżetu partycypacyjnego, w której warszawiacy decydują o rozdysponowaniu ponad 64 mln zł.