Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

II Samorządowa Debata Oświatowa

opublikowany: środa, 10. kwietnia 2019 - 11:09, Magdalena Łań

W czwartek, 11 kwietnia, o godz. 11.00 (Pałac Kultury i Nauki, sala Skłodowskiej, piętro IV) zapraszamy przedstawicieli mediów na II Samorządową Debatę Oświatową, podczas której uczestnicy zaprezentują, jak wygląda obecny system finansowego wsparcia szkolnictwa przez poszczególne gminy.


W spotkaniu udział weźmie m.in. Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy, Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz przedstawiciele Związku Miast Polskich, Związku Powiatów Polskich, Unii Metropolii Polskich, Związku Gmin Wiejskich RP oraz Unii Miasteczek Polskich.
 
W trakcie debaty goście przedstawią raport o zbyt niskich subwencjach na edukację przekazywanych z budżetu państwa. Uczestnicy będą postulować o większą swobodę samorządów w realizacji zadań oświatowych. Ponieważ jakość kształcenia dzieci i młodzieży ma ogromne znaczenie dla przyszłości kraju, gminy apelują do władz centralnych o zwiększenie środków finansowych, które pomogą wesprzeć nauczycieli, jak również pokryć koszty związane ze skutkami „deformy” w systemie edukacji.
 
Obowiązują akredytacje. Przedstawicieli mediów prosimy o przesłanie zgłoszenia do 10 kwietnia, do godz. 14.00, na adres joanna.proniewicz@zmp.poznan.pl wraz z nawą redakcji, numerem legitymacji dziennikarskiej i adresem e-mail.