Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła ślubowanie

opublikowany: czwartek, 4. grudnia 2014 - 14:39, Magdalena Łań
Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła ślubowanie.Fot. R.Motyl fot. Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła ślubowanie.Fot. R.Motyl

„Mój program i moje działania poświęcam warszawiankom i warszawiakom – których wsparcie jest dla mnie bardzo ważne! Oni na to zasługują!” – powiedziała po zaprzysiężeniu Hanna Gronkiewicz-Waltz, 51. prezydent m.st. Warszawy.


W Sali Warszawskiej PKiN przed przewodniczącą Rady Ewą Malinowską –Grupińską i radnymi miasta Hanna Gronkiewicz–Waltz złożyła ślubowanie:

„Obejmując urząd prezydenta m.st. Warszawy uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu a powierzony mi urząd sprawować będą tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców Warszawy.”

W swoim przemówieniu Prezydent Warszawy przedstawiła plany na swoją trzecią kadencję.

- „Nasze potrzeby rosną w miarę jako zmienia się Warszawa i dlatego chcę dalej rozwijać te elementy swojej wizji, które przedstawiłam jeszcze w swoim pierwszym programie, ale również wprowadzać nowe rozwiązania, innowacje i narzędzia, które odpowiadają na dzisiejsze wyzwania rozwoju miasta.” – powiedziała Hanna Gronkiewicz –Waltz.

W 10 punktach wymieniała najważniejsze sprawy jakimi zajmie się podczas kolejnych 4 lat, a które umożliwią podniesienie jakości życia stolicy:

1)    11 kolejnych stacji II linii metra o łącznej długości 11 km,
2)    Rozbudowa i modernizacja szpitali: Wolskiego, Bielańskiego oraz Praskiego,
3)    Budowa Obwodnicy Śródmiejskiej od Ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej,
4)    Ponad 2,5 tysiąca nowych miejsc w żłobkach, 4,5 tysiąca nowych miejsc dla przedszkolaków i 7 tysięcy nowych miejsc w szkołach,
5)    Modernizacja kolejnych przychodni zdrowia, m.in. na Żoliborzu, Pradze-Północ i w Wesołej,
6)    200 km nowych ścieżek rowerowych,
7)    3,2 mld złotych na nowy tabor tramwajowy, kolejowy i autobusowy,
8)    2,5 tysięcy mieszkań społecznych,
9)    Nowe drogowe połączenia międzydzielnicowe, m.in. trasa Krasińskiego, ul. Nowokabacka, kolejny odcinek ul. Ghandi, Głębockiej czy Łodygowej.
10)    Kolejne inwestycje w kulturę - budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej i nowej siedziby TR Warszawa, a także modernizacja teatrów i obiektów kultury (w tym modernizacja siedziby Sinfonii Varsovii).

„ - Lista zadań i wyzwań jest zbyt długa, aby móc ją choćby streścić w tak krótkim przemówieniu. Mogę jedynie obiecać, że nie raz na tym forum wrócimy do wielu warszawskich problemów, z którymi dzisiaj się mierzymy i znajdujemy dla nich rozwiązania.” - zakończyła Prezydent Warszawy.

Pliki do ściągnięcia

  1. Życiorys H.Gronkiewicz-Waltz (plik: hanna_gronkiewicz-waltz.doc, rozmiar pliku: 42.5 KB)