Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Gala Stypendystów - uroczysta gala

opublikowany: wtorek, 15. maja 2018 - 16:35, Tomasz Kunert

W środę, 16 maja, o godz. 17.00 (hala „Saska”, OSiR Praga Południe, ul. Angorska 2) zapraszamy przedstawicieli mediów na uroczystą Galę Stypendystów. Podczas spotkania wręczone zostaną listy gratulacyjne za osiągnięte w ubiegłym roku wyniki sportowe, nagrodzone stypendiami sportowymi m.st. Warszawy.


W uroczystej gali podsumowującej ubiegłoroczne osiągnięcia warszawskich zawodników i trenerów, które umożliwiły im otrzymanie stypendium sportowego m.st. Warszawy, udział wezmą władze Warszawy.

W tym roku warunki otrzymania stypendium spełniło 416 sportowców (w tym trenerzy) z najlepszymi wynikami przede wszystkim w rywalizacji w 2017 roku - stypendium młodzieżowe otrzyma aż 353 sportowców, olimpijskie - 42 zawodników (również za najlepsze wyniki w 2016 roku), wsparcie trafi też do 21 trenerów (również za najwyższe wyniki w 2016 roku).

Comiesięczne wsparcie za wyniki w rywalizacji indywidualnej, jak i drużynowej na równych zasadach otrzymają także sportowcy z niepełnosprawnościami. W roku 2017 stypendia otrzymało 14 zawodników. Na liście tegorocznych stypendystów znajduje się aż 21 sportowców oraz ich 7 trenerów.