Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Gala S3KTOR 2017 za nami!

opublikowany: poniedziałek, 18. czerwca 2018 - 13:10, Konrad Klimczak
S3KTOR 2017 - laureaci S3KTOR 2017 - laureaci

15 czerwca br. w Centrum Kreatywności Targowa odbyła się Gala 8. edycji konkursu S3KTOR. Do konkursu na najlepsze stołeczne inicjatywy pozarządowe zgłosiło się w tym roku 50 inicjatyw. W konkursie mogła wziąć udział praktycznie każda organizacja działająca na rzecz Warszawy i jej mieszkańców.


Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono łącznie 50 inicjatyw, które obejmowały: kampanie i działania społeczne, projekty artystyczne, wydarzenia kulturalne i sportowe skierowane dla dzieci, młodzieży, dorosłych pracujących i seniorów – wszystkie te działania realizowane były przez organizacje pozarządowe w ubiegłym roku. Mieszkańcy poprzez głosowanie on-line wskazali inicjatywę, która otrzymała Nagrodę Mieszkańców. W sumie oddano 3561 głosów, a fundatorem nagrody w tej kategorii były Tramwaje Warszawskie .

O przyznaniu Nagrody za Całokształt Grand S3KTOR zdecydowała Warszawska Rada Działalności Pożytku Publicznego.

Lista nagrodzonych:

  • S3KTOR aktywizujący - Rok Rzeki Wisły, realizowany przez Fundację Rok Rzeki Wisły.
  • S3KTOR nowatorski - Manufaktura Doktora Clowna, realizator Fundacja Dr Clown.
  • S3KTOR programowy  - Noc Świątyń, której realizatorem było Stowarzyszenie Warszawa Wielu Religii, ta inicjatywa zdobyła również nagrodę serwisu warszawa.ngo.pl.
  • nagroda mieszkańców  - "Kuchnia Konfliktu", realizowana przez Fundację Konflikt.
  • GRAND S3KTOR – nagroda za całokształt przypadła  Fundacji Sztuki Arteria. 

Podczas gali licznie prezentowały swoją działalność organizacje biorące udział w konkursie, a dla dzieci utworzono specjalną strefę, w której mogły brać udział w zabawie i warsztatach.

Rok Rzeki Wisły  – Fundacja Rok Rzeki Wisły

Kapituła uznała, że najbardziej cenne w nagrodzonej inicjatywie było wykorzystanie potencjału społecznego. Organizatorzy skupili wokół siebie liczne grupy wolontariuszy i zachęcili mieszkańców do udziału w szeregu wydarzeń. Nagrodzona Fundacja jako inicjator i lider obchodów roku rzeki Wisły w Warszawie koordynowała i integrowała działania wielu organizacji pozarządowych, które chętnie angażowały się w prowadzenie różnorodnych działań wiślanych. Udało się stworzyć bardzo ciekawą i bogatą ofertę dla mieszkańców, wykorzystując jednocześnie potencjał warszawskiej rzeki w roku ogłoszonym Rokiem Rzeki Wisły.

Manufaktura Doktora Clowna"  - Fundacja Dr Clown

Dobro czynić może każdy bez względu na to jak potoczyło się jego życie. Dowodzi tego nagrodzony projekt, który wskazuje nam jak poprzez zdobywanie nowych umiejętności można pomóc sobie i innym. Realizatorom inicjatywy udało się stworzyć krąg wzajemnego wsparcia i życzliwości wśród beneficjentów projektu - kobiet dotkniętych trudnymi sytuacjami życiowymi osadzonych w zakładzie karnym. Panie przeszły kurs zawodowy szycia na maszynie, zdobywając w ten sposób nowe kwalifikacje. W efekcie ich pracy powstały poduszki-przytulanki, które trafiły do chorych dzieci w szpitalach.

„Noc Świątyń" Stowarzyszenie Warszawa Wielu Religii

Nagrodzony projekt zbieżny jest z polityką m.st. Warszawy, jest jednym ze sposobów na uwolnienie się od stereotypów. Stwarza możliwość poznania innych kultur i siebie, własnych słabości i uprzedzeń. Jest taka jedna noc podczas, której otwierają się drzwi wielu świątyń, różnych religii. Otwarcie się na inne religie uczy akceptacji drugiego człowieka. Inicjatywa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców i warto wspomnieć, że inne miasta poszły w ślad Warszawy i też organizują TAKĄ NOC.

GRAND S3KTOR - Fundacja Sztuki ARTERIA.                      

Fundacja, od 2007 roku  jest organizatorem corocznego przeglądu kina Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Południowej, który przybrał formę odrębnego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków. Jest to wiele wydarzeń budujących przestrzeń do dyskusji, pełniących niezwykle bogatą rolę edukacyjną. Cykl koncertów Radio Azja - pierwsze w Polsce i jednocześnie w Europie cykliczne wydarzenie przybliżające muzyczną scenę Dalekiego Wschodu, jest współczesną awangardą. Organizatorzy wydarzeń koncentrują się na projektach niekomercyjnych i niesztampowych, poszukują dzieł wartościowych zarówno pod względem artystycznym, jak i poruszające istotne problemy społeczne, stwarzające przestrzeń do dyskusji podczas warsztatów, debat i seminariów. Fundacja otrzymała nagrodę Polskiego instytutu Sztuki Filmowej za najlepszą książkę o tematyce filmowej, którą wydała z okazji 10. edycji festiwalu.