Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Gala Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego - akredytacje

opublikowany: wtorek, 21. maja 2019 - 15:14, Konrad Klimczak

W piątek, 24 maja poznamy laureatów 10. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literackiej 2018. Gala finałowa odbędzie się o godz. 20.00 w Teatrze Dramatycznym.


Nagroda przyznawana jest autorom najlepszych i najbardziej aktualnych reportaży literackich wydanych w Polsce i po polsku w roku poprzedzającym. Gośćmi specjalnymi 10. Gali będą Swietłana Aleksijewicz, dwukrotna laureatka Nagrody Kapuścińskiego - w edycji II za książkę "Wojna nie ma w sobie nic z kobiety" (tłum. Jerzy Czech, wyd. Czarne) oraz w edycji VI za książkę "Czasy secondhand. Koniec czerwonego człowieka" (przeł. Jerzy Czech, wyd. Czarne) - oraz Jean Hatzfeld, nagrodzony w I edycji za książkę "Strategia antylop" (tłum. Jacek Giszczak, wyd. Czarne).

Tegoroczni finaliści w kategorii reportaż to: Ben Judah, Masha Gessen, Maciej Zaremba Bielawski, Mariusz Szczygieł, Paweł Kapusta. W kategorii przekład: Barbara Gutowska-Nowak, Katarzyna Tubylewicz, Hanna Pustuła-Lewicka, Mariusz Kalinowski.

Więcej o Nagrodzie

Dziennikarzy zainteresowanych otrzymaniem akredytacji prasowej na wydarzenie, prosimy o potwierdzenie udziału na adres: kapuscinski_award@agora.pl  do czwartku, 23 maja, do godz. 15.00 (ewentualnie telefonicznie 507 095 130, w godz. 8.30-9.30 / 17.30-19.00). Prosimy o podanie imienia, nazwiska oraz nazwy redakcji. 

Finał jubileuszowej 10. edycji Nagrody

Spotkania z finalistami, debaty, goście specjalni i uroczysta gala - jubileuszowy finał Nagrody Kapuścińskiego będzie wielkim świętem reportażu! Program jubileuszowej Nagrody to pięć dni spotkań z wybitnymi reportażystami i tłumaczami: szereg spotkań autorskich, panele i wydarzenia towarzyszące. Pełen program finału 10. edycji Nagrody znajduje się tutaj.