Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Gala 4. Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy

opublikowany: środa, 10. października 2018 - 15:44, Beata Wiśniewska

W czwartek, 11 października, poznamy laureatów czwartej edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy. Gala finałowa odbędzie się o godz. 19.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (ul. Anielewicza 6).


Podczas uroczystości obecni będą m.in.: Hanna Gronkiewicz-Waltz - Prezydent m.st. Warszawy, Marlena Happach - achitekt miasta, dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego oraz przedstawiciele sądu konkursowego.

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy za rok 2017 zostanie przyznana w 6 kategoriach:
najlepszy budynek użyteczności publicznej; 
najlepszy budynek komercyjny; 
najlepszy obiekt mieszkalny; 
najlepsza rewitalizacja;  
najlepsza przestrzeń publiczna; 
najlepsze wydarzenie architektoniczne.  

Jury przyzna po jednej nagrodzie w każdej z kategorii, a także nagrodę Grand Prix – specjalne wyróżnienie dla jednego z laureatów spośród sześciu. Od 6 września do 7 października trwało głosowanie na Nagrodę Publiczności, w którym mieszkańcy mogli wskazać swojego faworyta wśród nominowanych. Nagrodzeni projektanci otrzymają statuetki i dyplomy, a zdobywcy Grand Prix i Nagrody Publiczności także nagrody pieniężne. 

Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody jest Prezydent m.st. Warszawy. Nagroda jest przyznawana we współpracy z Oddziałem Warszawskim Stowarzyszenia Architektów Polskich, partnerem merytorycznym wydarzenia.

Parterami medialnymi konkursu są: ARCH, Architektura Murator, Nowawarszawa.pl, Urbnews.pl i Radio Kampus.

To już czwarta edycja Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy, poprzednie trzy odsłony dotyczyły lat 2001-2014 oraz 2015 i 2016 roku. W tym roku wybierane są najlepsze obiekty i wydarzenia 2017 roku, wzbogacające krajobraz, nawiązujące do tradycji i tożsamości miasta oraz sprzyjające dyskusji o jej przestrzeni.