Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Festyn patriotyczny „Tobie Ojczyzno”

opublikowany: środa, 10. czerwca 2015 - 14:19, Tomasz Demiańczuk

W najbliższy weekend, 13-14 czerwca Lotnisko Warszawa-Babice, gościć będzie wyjątkową imprezę o charakterze patriotyczno-historycznym pod nazwą „Tobie Ojczyzno”, która połączona będzie z Memoriałem gen. Sławomira Petelickiego. W programie m.in. pokazy sprzętu, wyszkolenia i walki Sił Zbrojnych RP.


To już kolejna edycja festynu patriotycznego „Tobie Ojczyzno” odbywająca się w Warszawie. Wydarzenie ma na celu przede wszystkim zaprezentowanie sprzętu i wyposażenia Sił Zbrojnych RP oraz służb mundurowych, a także ich potencjału i możliwości.

Impreza ma na celu promocję nowocześnie pojętego patriotyzm, a także przedstawienie historii oręża polskiego. Ważnym punktem programu będzie Memoriał gen. Sławomira Petelickiego – twórcy i pierwszego dowódcy Jednostki Wojskowej GROM w 25. rocznicę jej powstania. W ramach tego wydarzenie żołnierze jednostek specjalnych zaprezentują pokaz działań operacyjnych.

W programie festynu znajdą coś dla siebie zarówno pasjonaci historii i militariów, jak i rodziny z dziećmi. Dwudniowemu wydarzeniu towarzyszyć będą m.in. pokazy służb mundurowych, prezentacje statków powietrznych w locie i na ziemi, wystawy statyczne sprzętu i uzbrojenia wojskowego oraz służb mundurowych, a także rekonstrukcje historyczne i koncerty muzyczne zaproszonych zespołów wojskowych.

Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Siła i Honor im. gen. Sławomira Petelickiego. Współorganizatorzy to Fundacją Byłych Żołnierzy Jednostek Specjalnych GROM, Centrum Usług Logistycznych, Miasto Stołeczne Warszawa oraz dzielnica Bemowo m.st. Warszawy.

Patronat honorowy nad imprezą objęli  Minister Obrony Narodowej, Minister Spraw Wewnętrznych, Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Mazowiecki oraz Muzeum Wojska Polskiego.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wszystkie informacje i aktualności dotyczące imprezy można znaleźć na portalu społecznościom Facebook Tobie Ojczyzno - festyn patriotyczny oraz na stronie www.tobieojczyzno.pl.