Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Festiwal Warszawa w Budowie – spotkanie dla mediów

opublikowany: środa, 10. października 2018 - 15:54, Rafał Motyl

W czwartek, 11 października, o godz. 11.00 (Pawilon Cepelii, ul. Marszałkowska 99/101) zapraszamy przedstawicieli mediów na spotkanie poświęcone 10. edycji festiwalu Warszawa w Budowie.


Festiwal współorganizowany jest przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Muzeum Warszawy we współpracy i dzięki finansowaniu Miasta Stołecznego Warszawy.

Program:

10:45 Rejestracja uczestników (I piętro budynku)

11:00-11:15 Konferencja prasowa

Wprowadzenie:

Joanna Mytkowska, dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie 
Jarosław Trybuś, wicedyrektor Muzeum Warszawy
Szymon Maliborski, kurator festiwalu ze strony Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Reprezentant zespołu kuratorskiego Visual Culture Research Center

11:15-12:30 Zwiedzanie wystawy i oprowadzanie kuratorskie, wywiady, rozmowy

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu pod adresem: iga.winczakiewicz@artmuseum.pl // tel. 575 000 986

Coroczny festiwal organizowany od 2009 roku przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Muzeum Warszawy. Jest poświęcony zagadnieniom designu, architektury i przestrzeni publicznej, badający procesy warunkujące zarówno wygląd miejskich krajobrazów, jak i ich tkankę społeczną.

Tegoroczna wystawa nosi tytuł „Sąsiedzi”. Odnosi się do sytuacji społeczno-politycznej, w której naszymi współmieszkańcami zostają się sąsiedzi zza wschodniej granicy. W Warszawie wystawa jest kuratorowana przez kijowski kolektyw Centrum Badań nad Kulturą Wizualną. Odbędzie się w powojennym modernistycznym pawilonie Cepelii. Równolegle w Kijowie festiwal dzieje się na terenie, który stanowi jeden z najbardziej uderzających symboli rozkładu tkanki społecznej i miejskiej w latach 90. XX wieku – w  Aleji Petriwskiej. Dwa miasta, w których odbywa się projekt zatytułowany „Sąsiedzi”, spotkają się w przestrzeni wystawienniczej Cepelii w Warszawie.