Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Europejski Tramwaj Promocyjny – briefing prasowy

opublikowany: wtorek, 14. maja 2019 - 15:55, Konrad Klimczak

W środę, 15 maja, o godz. 9.45 (pętla tramwajowa na placu G. Narutowicza) zapraszamy przedstawicieli mediów na briefing prasowy nt. niecodziennych lekcji europejskich, jakie Warszawa zorganizowała dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu metropolii warszawskiej.


W wydarzeniu udział weźmie Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy oraz przedstawiciele Tramwajów Warszawskich.

Do 24 maja po Warszawie kursuje specjalny tramwaj, którego trasa biegnie obok kluczowych, stołecznych inwestycji, zrealizowanych przy udziale środków unijnych.

Tramwaj Promocyjny jest wspólnym projektem m.st. Warszawy i Tramwajów Warszawskich. To wyremontowany i przystosowany do roli mobilnego centrum informacyjno-edukacyjnego wagon tramwajowy typu 105N. Wagon jest klimatyzowany, posiada system nagłośnienia oraz dwa ekrany LCD, które umożliwiają wzbogacenie programu zajęć o emisję prezentacji. Dodatkową atrakcją dla podróżujących jest stylizowane na zabytkowe wnętrze – eleganckie drewniane wykończenia, rolety w oknach oraz pianino. Tramwaj ten w letnie weekendy wozi po Warszawie turystów (linia T) a podczas corocznej Nocy Muzeów pomaga odwiedzającym dotrzeć z jednego muzeum do drugiego.