Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Enea Ironman 5150 Warsaw – utrudnienia w ruchu

opublikowany: środa, 12. czerwca 2019 - 15:46, Magdalena Łań

W niedzielę, 16 czerwca, m.in. na ulicach Połczyńskiej, Modlińskiej i Wisłostradzie oraz mostach M. Skłodowskiej-Curie i Świętokrzyskim będą rywalizowali zawodnicy Enea IRONMAN 5150 Warsaw. Będą zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.


Pierwszy etap Enea IRONMAN 5150 Warsaw, czyli pływanie odbędzie się nad Jeziorem Zegrzyńskim. Trasa rowerowa zacznie się w Białobrzegach i będzie prowadziła drogą nr 633. Zawodnicy wjadą do Warszawy ul. Płochocińską i pojadą dalej ulicami: Modlińska – płk. R. Kuklińskiego – most M. Skłodowskiej-Curie – Wybrzeże Gdyńskie – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie. Poszczególne odcinki ulic będą wyłączane z ruchu w miarę przemieszczania się zawodników. Organizacja tak dużej imprezy będzie wiązała się ze zmianami w ruchu i kursowaniu autobusów Warszawskiego Transportu Publicznego.

W ramowych godz. 9.00 – 14.00 wyłączona z ruchu samochodów będą ulice:
• Płochocińska: na odcinku od granicy miasta do skrzyżowania z ulicami Cieślewskich i Białołęcką na całej szerokości, dalej do ul. Marywilskiej tylko jezdnia w kierunku granicy miasta, natomiast od ul. Marywilskiej do ul. Modlińskiej jezdnia w kierunku ul. Modlińskiej; ok. godz. 9.45 – 11.50 zalecany objazd Trasą Toruńską do ul. Modlińskiej,
• połowa szerokości jezdni ul. Modlińskiej w kierunku Legionowa (ok. godz. 9.50 – 11.50; w tym czasie zamknięty wlot ul. Ekspresowej),
• jezdnia ul. płk. R. Kuklińskiego i mostu M. Skłodowskiej-Curie w kierunku Bielan (uwaga, ok. godz. 10.00 – 12.00 kierowcy jadący od strony Legionowa nie będą mogli skręcić na most, a zjeżdżający z mostu będą mogli tylko skręcić w prawo w stronę Pragi; nie będzie można także wjechać na most z ul. Myśliborskiej),
• jezdnia ulic Wybrzeże Gdyńskie i Wybrzeże Gdańskie w kierunku Mokotowa (ok. godz. 10.00 – 12.30 z ul. Pułkowej będzie można pojechać tylko w stronę ul. Marymonckiej; nie będzie można zjechać na Wisłostradę z ulic: al. gen. M. Wittek, Gwiaździstej, Trasy AK, Z. Krasińskiego, Wenedów, Karowej; dla samochodów utrzymany będzie jeden pas ruchu pomiędzy ul. R. Sanguszki a ul. Nowy Zjazd).

Na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie, pomiędzy ul. Tamka i S. Jaracza, zawodnicy odstawią rowery i rozpoczną bieg na trasie: Wybrzeże Kościuszkowskie – Tamka – most Świętokrzyski (jezdnia w kierunku Pragi) – chodnik i droga dla rowerów na moście Świętokrzyskim (po południowej stronie) – chodnik i droga dla rowerów na bulwarach nad Wisłą (biegacze zrobią dwie pętle, zawracając na wysokości ul. R. Sanguszki, do mety przed pomnikiem Syreny). W czasie biegu drogi dla rowerów na jego trasie będą zamknięte.
W związku z organizacją strefy zmian i startu biegu ul. Wybrzeże Kościuszkowskie na odcinku pomiędzy ul. Tamka i S. Jaracza będzie zamknięta dla samochodów od piątku, 14 czerwca od godz. 6.00 do niedzieli, 16 czerwca do godz. 22.00. Ponadto, w dniach 14-16 czerwca będzie na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie na wspomnianym odcinku oraz na ul. S. Jaracza będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. W niedzielę, 16 czerwca taki sam zakaz będzie obowiązywał na ul. Płochocińskiej w rejonie ul. Płytowej.

Od ok. godz. 8.30 autobusy linii 126, w kierunku przystanku Nowodwory, pojadą ul. Marywilską i zawrócą na rondzie przy ul. Kaczorowej i dalej pojadą ulicami: Kupiecka – Marywilska – Czołowa – Bohaterów – Klasyków – Modlińska. W kierunku CH Targówek będą jeździły ul. Modlińską i Trasą Toruńską. Autobusy linii: 186, 214, 509, 516, 518, 723 i 731 pojadą górną jezdnią ul. Modlińskiej nad skrzyżowaniem z ulicami Płochocińską i płk. R. Kuklińskiego. Autobusy linii 511 pojadą ulicami Światowida i W. Świętosławskiego do przystanku Tarchomin. Swoje trasy zmienią także autobusy linii: 705, 734, 735 i 736.

Po godz. 9.30 trasy zmienią także autobusy na Powiślu. Linia 102 będzie kursowała objazdem ulicami: Dobra – Solec – Ludna – Wioślarska – most Józefa Poniatowskiego. Linia 118 w kierunku Bródno-Podgrodzie pojedzie ulicami: Ludna – Wioślarska – Wybrzeże Kościuszkowskie, a w kierunku Metro Politechnika: al. Armii Krajowej – J. Słowackiego – A. Mickiewicza – gen. W. Andersa – Marszałkowska i dalej swoją trasą. Podobną trasą z pl. T.W. Wilsona w kierunku Ursynów Zach. będzie jeździła linia 185. Autobusy linii 127 pojadą ulicami Tamka i L. Kruczkowskiego i zawrócą za wiaduktem mostu Józefa Poniatowskiego. Natomiast linii 162 będą kursowały przez most Józefa Poniatowskiego.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (powiadomienia.um.warszawa.pl) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.