Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Dzień Europy w CNK

opublikowany: czwartek, 9. maja 2019 - 7:44, Konrad Klimczak

9 maja w Centrum Nauki Kopernik (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20) odbędzie się konferencja z okazji Dnia Europy. Uczestnicy porozmawiają o znaczeniu nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego oraz o przyszłości Unii Europejskiej i wzmocnieniu europejskiej demokracji.


O godz. 13.00 rozpocznie się Debata młodych Europejczyków „European Dream”, podczas której przedstawiciele m.in.: Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy, Duńskiej Rady Młodzieży czy Biura Parlamentu Europejskiego porozmawiają o tym, jak wzmocnić europejską demokrację.

O godz. 15.00, Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy zainauguruje Dialog obywatelski z udziałem Jyrki Katainena, komisarza UE i Aleksandra Kwaśniewskiego, byłego Prezydenta RP.

Dialogi Obywatelskie to inicjatywa Komisji Europejskiej, której celem jest rozbudzenie debaty na tematy europejskie. Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012 r. Podczas dialogów komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE przedstawiają zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania Unii.

Miasto stołeczne Warszawa jest partnerem wydarzenia. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja – więcej informacji można znaleźć tutaj. Dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu będzie zapewniony streaming on-line.