Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Dylatacja na Trasie Siekierkowskiej do wymiany

opublikowany: wtorek, 24. marca 2020 - 14:35, Marzena Wojewódzka
Dylatacja na Trasie Siekierkowskiej do wymiany, fot. ZDM fot. Dylatacja na Trasie Siekierkowskiej do wymiany, fot. ZDM

Mniejszy ruch na stołecznych ulicach to dobra okazja do przyśpieszenia niektórych prac drogowych. W najbliższy czwartek, 26 marca, warszawscy drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich przystąpią do wymiany urządzenia dylatacyjnego na Trasie Siekierkowskiej. Prace na estakadzie potrwają trzy tygodnie.


Trasa Siekierkowska to bardzo ważna arteria komunikacyjna, który łączy Mokotów z Pragą-Południe. Codziennie trasę pokonuje tysiące pojazdów, w tym ciężarowych i ponadnormatywnych. Intensywna eksploatacja sprawia, że elementy konstrukcji są narażone na szybsze zużycie. 

Prace będą prowadzone na estakadzie łączącej Trasę z ul. Płowiecką, w kierunku Mokotowa. Podczas robót wymienione zostanie urządzenie dylatacyjne oraz kapy od wewnętrznej strony obiektu. Wymiana dylatacji to skomplikowany proces, który wymaga zachowania określonych reżimów technologicznych. Po usunięciu starego urządzenia i ułożeniu nowego, wylewany jest beton, który potrzebuje kilka dni na związanie. Dopiero po tym etapie nakładana jest izolacja i nawierzchnia. 

Roboty będą wykonywane przy częściowym ruchu, jednak mogą spowodować utrudnienia. Prace prowadzone będą etapowo. Utrudnienia w każdym z nich będą polegały na zwężeniu do jednego pasa, na odcinku kilkudziesięciu metrów al. gen. B. Wieniawy-Długoszowskiego prowadzącej w kierunku Mokotowa (zaraz za zjazdem nad ul. Ostrobramską). Roboty potrwają trzy tygodnie.