Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Dyktando Warszawskie 2019

opublikowany: piątek, 10. maja 2019 - 13:43, Konrad Klimczak

W niedzielę, 12 maja, w godz. 12.00-16.00 w Pałacu Kultury i Nauki w sali Skłodowskiej zgromadzą się uczestnicy wyjątkowych zmagań językowych podczas 3. edycji „Dyktanda Warszawskiego”.


Do 28 kwietnia trwała rejestracja do „Dyktanda Warszawskiego”. Chęć udziału w tym szczególnym sprawdzianie zgłosiło 400 osób. Liczba miejsc na liście głównej oraz rezerwowej wyczerpała się jeszcze przed oficjalnym zakończeniem rejestracji.

Przypominamy, że wszyscy, którym nie uda się uczestniczyć w wydarzeniu, mogą nieformalnie napisać dyktando podczas transmisji on-line na stronie www.um.warszawa.pl/dyktando/ o godz. 13.00 w dniu wydarzenia.

Napiszą oni tekst przygotowany przez prof. Jerzego Bralczyka i prof. Andrzeja Markowskiego. Tekst „Dyktanda Warszawskiego” jest tajemnicą. Wiemy jednak, że nie zabraknie w nim wątków warszawskich, a także związanych z 15. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwać będzie jury w składzie: prof. Jerzy Bralczyk, prof. Andrzej Markowski oraz dr hab. Katarzyna Kłosińska.

„Dyktando Warszawskie” to konkurs, w którym można powalczyć o wartościowe tytuły, a także nagrody finansowe:

  • tytuł Warszawskiego Mistrza Ortografii Polskiej oraz nagrodę finansową 5 000 zł,
  • tytuł Warszawskiego Wicemistrza Ortografii Polskiej oraz nagrodę w wysokości 3 000 zł,
  • tytuł Drugiego Warszawskiego Wicemistrza Ortografii Polskiej oraz nagrodę w wysokości 2 000 zł.

Obsługa prasowa

Przedstawiciele mediów zainteresowani obsługą prasową wydarzenia mogą być obecni na sali do czasu rozpoczęcia pisania przez uczestników tekstu. Ponowne wejście na salę Skłodowskiej będzie możliwe podczas występu artystycznego i oczywiście podczas ogłaszania wyników.

Briefing prasowy Renaty Kaznowskiej, wiceprezydent m.st. Warszawy oraz jurorów dr hab. Katarzyny Kłosińskiej, prof. Jerzego Bralczyka i prof. Andrzeja Markowskiego odbędzie się na sali Skłodowskiej o godz. 13.00.