Miasto Stoleczne Warszawa

Dziesiątki miejsc na poranne spacery

Doradcy czekają na warszawskich uczniów

opublikowany: piątek, 22. lutego 2019 - 9:12, Konrad Klimczak

W sobotę i niedzielę, 23-24 lutego, w godz. 10.00 - 15.00 zapraszamy uczniów ósmych klas i gimnazjalistów do Pałacu Młodzieży (PKiN, wejście od ul. Świętokrzyskiej, Ogród Zimowy) na Warszawskie Dni Doradztwa Zawodowego.


W sobotę, 23 lutego, o godz. 12.30 w Ogrodzie Zimowym Pałacu Młodzieży doradców odwiedzi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Podczas Warszawskich Dni Doradztwa Zawodowego będzie można zapisać się na spotkania z doradcami w ramach dyżurów w Pałacu Młodzieży, uzyskać informacje o ofercie szkół czy harmonogramie zapisów. Kolejne dni otwarte będą w weekend 30-31 marca.

Przypomnijmy, trwają również dyżury doradców zawodowych we WCIES przy ul. Starej 4 oraz w Pałacu Młodzieży we wtorki i piątki, w godz. 14.00–19.00 oraz w soboty w godz. 9.00–13.00. Spotkania są możliwe po wcześniejszym umówieniu się poprzez stronę Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjnych i Szkoleń. Z myślą o rodzicach i uczniach przygotowaliśmy nowy poradnik „Jak mądrze wybierać i wspierać?”, w którym są informacje dotyczące rekrutacji, ważnych terminów, możliwości wyboru ścieżki edukacyjnej, jak również rady dotyczące tego, jak wesprzeć dziecko i pomóc mu w dokonaniu właściwego wyboru. Nowością w tym roku jest również zniesienie limitu szkół, które wybierają uczniowie. Do tej pory było to osiem placówek, teraz młodzież może zaznaczyć dowolną liczbę szkół, a w nich dowolną liczbę oddziałów.